На Кропивниччині з березня по травень "живими" коштами виплачено майже 380 млн грн субсидії

У безготівковій грошовій формі нараховано понад 22 млн грн субсидій жителям регіону

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу обласної державної адміністрації.

З травня продовжено виплату субсидій готівкою, крім тих, хто звертатиметься до органів соціального захисту вперше.  На цьому під час прес-конференції наголосила начальник відділу соціальної допомоги, грошових виплат та компенсацій департаменту соціального захисту населення ОДА Олена Михальченко.

Щодо стану надання житлової субсидії в області вона повідомила, що під час опалювального сезону субсидію отримували більше 136 тисяч домогосподарств (33% від усіх домогосподарств). Михальченко нагадала, що з 2019 року запроваджено дві моделі виплати субсидій - безготівкова грошова та готівкова форма.

"Всі, хто звертався до управлінь соцзахисту населення з січня 2019 року за призначенням субсидії, вона призначалась у безготівковій формі. Тим, хто отримував субсидію з жовтня минулого року, починаючи з березня нинішнього вона виплачувалась готівкою", - зауважила посадовець.

За період з березня по травень "живими" коштами виплачено майже 380 млн грн субсидії. У безготівковій грошовій формі нараховано понад 22 млн грн.

За словами Олени Михальченко, окремі категорії громадян не мають права на отримання субсидій. Це, зокрема, домогосподарства з житловою площею більше 120 кв. м для квартири або 200 кв. м для будинку (крім дитячих будинків та прийомних сімей). На державну допомогу також не можуть розраховувати родини, які мають авто, термін випуску якого менше 5 років та сім’ї, які здійснили покупку на понад 50 тис. грн.

Субсидію не призначать, якщо у складі домогосподарства є особи, в яких відсутні доходи або середньомісячний сукупний дохід менший розміру мінімальної заробітної плати і ними не сплачено єдиний соціальний внесок. Не варто сподіватись на "знижку" на комуналку й тим, хто заборгував за послуги більше 340 грн або має заборгованість зі сплати аліментів (виключення, якщо особа є алко-, наркозалежним, знаходяться в місцях позбавлення волі). Однак, Михальченко зауважила, що майже у всіх цих випадках субсидія може бути призначена за рішенням комісії.

Окрему увагу чиновниця звернула на зміни у призначенні субсидії на період з 1 травня по 30 вересня. Згідно з новою Постановою Кабінету Міністрів України №373 на цей період субсидія буде перепризначена без звернення громадян. Разом з тим, це стосується не всіх. Заяви та декларації повинні подавати орендарі житла, внутрішньо переміщені особи, сім’ї, яким призначено субсидію за рішенням комісії та родини, в яких відсутні доходи.

"З травня продовжено виплату субсидії готівкою, крім тих, хто звертатиметься до органів соціального захисту вперше. Таким громадянам державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься у безготівковій грошовій формі", - наголосила вона. "Втім, за бажанням громадяни можуть перейти з готівкової на безготівкову форму виплати субсидії". 

Нагадаємо, що Кропивниччина отримала 16 млн грн субвенції на виплату соцдопомоги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький