На Росії - а дехто і в Кіровограді - святкують день народження Єлизавети

Імператриця Єлизавета Петрівна народилася 29 грудня 1709 року

На Росії - а дехто і в Кіровограді - свя…

Про це пише Depo.Кіровоград.

Єлизавета народилася 18 грудня (за новим стилем - 29 грудня) 1709 року в підмосковному селі Коломенському ще до укладення церковного шлюбу між її батьками царем Петром I і Мартою Скавронською (Катериною I).

Так і не дочекавшись нареченого "блакитної крові", 24-річна красуня віддала серце придворному співаку-українцю Олексію Розумовському.

Розумовський, український козак, з 1731 був солістом імператорської капели. Єлизавета Петрівна помітила його і випросила його в Катерини I. Коли Розумовський втратив свій голос, вона зробила його бандуристом, пізніше доручила йому керувати одним зі своїх маєтків, а потім і всім своїм двором. Є відомості, що наприкінці 1742 року вона поєднувалася з ним таємним шлюбом в підмосковному селі Перові.

У ніч на 25 листопада 1741 року за допомогою роти гвардійців Преображенського полку Єлизавета Петрівна здійснила палацовий переворот. Маленький імператор Іван VI і його родина були арештовані, фаворити колишньої імператриці були засуджені до страти, однак потім були помилувані і заслані до Сибіру.

Ставши імператрицею, Єлизавета звела свого морганічного чоловіка в графську гідність, зробила фельдмаршалом і кавалером всіх орденів.

Єлизавета Петрівна померла 25 грудня 1761-го. Офіційним спадкоємцем престолу вона призначила свого племінника (сина сестри Анни) - Петра Федоровича.

Після смерті Єлизавети Петрівни з’явилося чимало самозванців, котрі іменували себе її дітьми від шлюбу з Розумовським. Найвідомішою фігурою з них стала так звана княжна Тараканова.

Як повідомлялося, комітет ВР рекомендує парламенту назвати Кіровоград, який підпадає під дію законів про декомунізацію, Інгульськом.

27 грудня в місті відбулася акція протесту проти назви "Інгульськ". Її головними учасниками стали прихильники назви "Єлисаветград", які відстоюють свою позицію, пояснюючи, що так свого часу місто назвали на честь святої Єлисавети, а не російської імператриці.

Нагадаємо, Depo.ua писатиме "на Росії" замість "в Росії". Виключно з поваги до сусідів. Безстроково.

"Вікіпедія", власна інформація

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme