Нарешті вхурделило: Як Україна згадала, що у лютому буває зима

Комунальникам негода традиційно додала роботи, проте прості люди, якщо вони не водії, снігу часто радіють

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Нарешті вхурделило: Як Україна згадала,…

Здавалося, що бодай якось помітних морозів і справжнього, а не двогодинного снігу Україна цьогоріч вже не помітить. Але погода вирішила згадати минуле і в першій декаді лютого таки трохи приморозити. Судячи з прогнозів, "щастя" це буде недовгим, але "вогнику" прихід морозів та завірюх традиційно додав. І вже можна зазначити, для декого, як завжди, зима заявилася несподівано.

Київ

Порівняно з иншими регіонами, снігу столиці дісталося не дуже – присипало трохи, але навіть не припорошило. Замість цього Київ добряче задуває, тож зусман в місті помітний. На автошляхах ситуація ускладнилася, але не більше того. Дехто, щоправда, примудрився злетіти в кювет навіть за таких поблажливих умов – змінити літню гуму, схоже, досі "осилили" не всі. Загалом хочеться снігу в якості хоча б якоїсь сатисфакції, а дарма: синоптики кажуть, що буде холодно, вітряно, слизько, але не сніжно. Напевне, дуже погано поводилася столиця перед Всесвітом, раз навіть снігу у зими не допросишся.

Донбас

На найближчі вихідні синоптики обіцяють Донбасу морози до -16 С вночі і до -6 С вдень. Але присипало снігом регіон добряче. Напередодні, 6 лютого, на окупованій території Донецької області через снігопади та ожеледицю оголосили надзвичайну ситуацію і закрили пункт пропуску в Оленівці. На нормальній, підконтрольній Києву території до надзвичайних заходів вирішили не вдаватися. Тож український КПВВ "Новотроїцьке" на лінії розмежування працював і люди, що перетинали його у бік "ДНР" йшли на окуповану територію пішки 3 км, бо путінська "Дира" закрила автомобільне сполучення. Тобто навіть у реакції на, здавалося б, звичайні погодні прояви "русскій мир" демонструє свою безнадійну антилюдську сутність.

Харків

На Харківщину циклон і погіршення погоди прийшло ще 5 лютого. Синоптики лякали снігом у 15 см і навіть грозилися штормовим попередженням, але поки що все обійшлося 5 см опадів і похолоданням, яке триватиме і на вихідні. Дорожники звітують про успішну роботу прибиральної техніки. Те, що піщано-соляної суміші вистачить, можна не сумніватися, адже її ще і не починали активно використовувати. Головне, щоб сніг не розтанув до того, як його приїдуть прибирати.

Полтава

Боротьба з ожеледицею: На автодороги Пол…

Полтавщину засипало напередодні, 6 лютого. Спраглі до роботи дорожники радісно відзвітували, що вже витратили 1000 тон суміші на боротьбу з ожеледицею. В обласному центрі цьогоріч "присипка" для тротуарів "модна" – бішофіт. Загалом якогось апокаліпсису в регіоні не спостерігається. Єдине що перед вихідними синоптики видали штормове попередження. Але вони якраз чекають послаблення опадів, а боятися треба вітру та морозу в -7 – -13 вночі і -1 – -6 С вдень.

Дніпро

Дніпровщину сніговий буревій помотузив добре: в ніч на 6 лютого регіон засипало снігом, траси стали у заторах. Самому місту також дісталося: вітер валив дерева та обривав електромережі. Зокрема постраждав щойно відремонтований Гагаринський парк: його тепер доведеться розчищати від повалених стовбурів, звільняючи, зокрема, й пішохідні доріжки.

При цьому цьому самі дніпряни відреагували на прихід зими, можна сказати, буйно і творчо. Хтось кинувся ліпити сніговиків різного рівня складності та майстерності, хтось гуляв у хуртовину в шортах та кедах, а дехто юний, але наполегливий, штурмував на лижах асфальт.

Запоріжжя

Запоріжжю – як регіону, так і обласному центру – також дісталося напередодні. Негода повалила дерева, залишила 19 населених пунктів без світла (для порівняння, на сусідній Херсонщині без електрики опинилися 87 населених пунктів, – ред). На автошляхах традиційно побільшало число халеп: хтось не міг вибратися по слизькому схилу, хтось, навпаки, загрузав у снігу, а дехто – в багнюці.Загалом за день було витягнуто з десяток легкових автівок і під два десятки вантажівок. В Чернігівському районі застрягла у дорозі маршрутка-бусик із 16 пасажирами, серед яких була і вагітна жінка. На щастя, ніхто не постраждав – рятувальники прийшли на допомогу швидко.

Кропивницький

Кропивниччину присипало геть трошки, але поїздити комунальникам і рятувальникам довелося. Зокрема, щоб витягнути 12 вантажівок та п'ять легковиків, та прибрати півтора десятка повалених дерев. Температура повітря в регіоні за дві доби коливалася, звісно ж, помітно, від +6 С до -10. Зрозуміло, що і погода була та ще: із дощем, мокрим снігом і поривчастим вітром.

Одеса

Непогано вхурделило на Одещині: у цьому південному краї навіть впровадили обмеження на рух дорогами державного значення. І це не дивно, бо автівки застрягали у заметах, дві сотні населених пунктів сиділи без світла (на сусідній Буковині – лише 11). З серйозних пригод – через те, що водій не впорався з керуванням на слизькі дорозі, злетів з траси і ліг на бік рейсовий автобус "Одеса – Київ", до шпиталю потрапили жінка та дитина. В самій Одесі негода повалила понад 80 дерев.

На Одещині автівки застрягають у снігови…

Хмельницький

На Хмельниччині негода теж себе проявила, проте міські служби прозвітували не стільки про проблеми, скільки про поточний стан. Мовляв, з розчисткою доріг впоралися. Молодці. А от для військових пілотів негода лише стала нагодою повідточувати навички за складних метеорологічних умов. Тож незважаючи на сніг та сильний і поривчастий боковий вітер, який робив посадку особливо "веселою", бійці рвонули в небо.

Вінниця

Вінниця в новинному плані не відзначилася якимись особливими проблемами з наслідками негоди, яка прийшла в ніч на 6 лютого. Проте дехто в халепу таки потрапив: місцевий отримав штраф за неприбрані вулиці. І це ще негоди не було, а він вже не впорався. Що буде, як раптом снігу насипле по-справжньому, уявити страшно. Втім, на нього особливо розраховувати не доводиться. Морози на кілька днів регіон "позагартовують". А сніг якщо і буде, то дрібний.

Львів

На Львівщину негода, а разом з нею і важкий мокрий сніг прийшли в ніч на 5 лютого. Першими, зрозуміло, "полетіли" дроти – знеструмленими опинилися 37 населених пунктів. На дорогах дорога також ускладнилася – водіїв просять ще мінімум два дні не забувати, що на дорогах ожеледиця. Втім, якихось тривожних новин у зв'язку з тим з регіона не надходить. Навпаки: оскільки напередодні Галичину додатково припорошило снігом, то комунальники спокійно розчищають вулиці місто, а жителі регіона милуються білою красою, від якої вже встигли відвикнути.

Закарпаття

Карпати, напевне, єдине місце в Україні, куди зима цього сезону хоча б заглядала. Нинішню зміну погоди першим, природньо, зустріло Закарпаття. Перевали в горах позасипало ще 4 лютого. В ніч на 5 лютого сильним вітром та мокрим снігом пообривало дроти – без струму повністю чи частково залишилися понад десяток населених пунктів, зокрема постраждало місто Іршава. Деінде повалило дерева. В обласному центрі також не обійшлося без пригод – зокрема, кілька дерев буревій повалив на центральній площі Петефі. Метеорологи попереджають про ожеледицю на дорогах, але це стосується передусім гірських районів. Бо в самому Ужгороді тепло. Настільки, що деякі гарячі чоловіки гуляють вулицями голі й босі. Видно, тепла зима провокує.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme