Новенські депутати знову зі скандалом затягли з приєднанням до Кропивницького

Під час сесії 10 січня депутати Новенської селищної ради вимагали недоречних правок до проєкту приєднання до Кропивницького

Новенські депутати знову зі скандалом за…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу міської ради.

На засідання сесії зібралось 15 депутатів та громадські активісти. Коли черга дійшла до розгляду третього питання порядку денного – "Про добровільне приєднання селища Нового до громади Кропивницького" між новенчанами і їхніми обранцями виникли суперечки.

Селищний голова Сергій Денисенко зауважив, це питання обов’язково треба розглянути на засіданні. "Питання приєднання до міста, та питання про затвердження бюджету на 2020 рік – найголовніші на сьогодні. Їх треба розглянути, щоб селище могло нормально жити й працювати", – наголосив Денисенко.

Проте депутати наполягали на тому, що проект про приєднання треба затвердити з правками. Їх декілька: розробити проєкт Статуту Кропивницької міської ОТГ. Провести розрахунки обсягу доходів та видатків територіальної громади міста обласного значення після приєднання. Здійснити моніторинг закладів, які утримуються за рахунок бюджету. Здійснити моніторинг майна активів та зобов’язань території, що приєднується. Доручити юридичному управлінню міської ради опрацювати інформацію про розміри заборгованості за користування земельними ділянками громади, що приєднується. Доповнити та оприлюднити положення про старосту та низка інших.

За правки проголосували 14 депутатів, проте начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк зауважила, що правки не є доречними.

Люди також вимагали проголосувати за проект без запропонованих правок. Незадоволення люди висловили і проектом бюджету на 2020 рік. Директор ЗОШ № 37 Тетяна Дадонова виступила перед депутатами, звернувши увагу, що коштів, які заклали на освіту, не вистачить навіть на найнеобхідніше. "Щоб утримувати заклади дошкільної освіти потрібно треба 14 млн грн за минулий рік використали понад 12 мільйонів. А на цей рік закладено в проекті бюджету 11 млн грн, – розповіла Тетяна Дадонова. – На позашкільну освіту у минулому році використали понад 5 млн грн. А закладено 3 млн 845 тисяч грн. Ми не зможемо не те, що розвивати заклади, а навіть закривати найголовніші статті витрат".

Суперечки не припинялись понад дві з половиною години. Через конфлікт робота сесії зупинилась. Селищному голові Сергію Денисенку не вдалось врегулювати ситуацію. Засідання закрили.

Нагадаємо, 24 грудня депутати вчергове не проголосували за приєднання селища до Кропивницького. Раніше жителі селища висловили недовіру місцевим депутатам за саботаж сесії впродовж двох днів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"