Новий керівник медвишу в Кропивницькому запевнив, що питання про відрахування студентів не є актуальним

Борг за навчання, через який відрахували студентів, повинні погасити найближчим часом

Новий керівник медвишу в Кропивницькому…

Про це повідомив виконуючий обов'язки ректора Донецького національного медвишу Олександр Герасименко, передає Depo.Кропивницький з посиланням на "Без купюр".

Борг за навчання студентів-іноземців на Міжнародному медичному факультеті Донецького національного медуніверситету, що в Кропивницькому, погасять у найкоротші терміни, зазначив Герасименко.

"Питання про їхнє (студентів Міжнародного факультету – ред.) відрахування не стоїть. Накази про відрахування скасовані. Ведемо перемовини з фірмою-контрактером, яка запросила їх на навчання. На сьогодні є домовленість, що фірма поетапно погасить заборгованість. Можливо, у найближчий місяць чи до кінця навчального року", – відзначив Олександр Герасименко.

На питання, яка сьогодні заборгованість, адже студенти демонстрували квитанції про сплату за навчання, цифри в яких значно різнилися від офіційно оприлюднених вишем сум, посадовець не відповів, пославшись на комерційну таємницю.

На питання "чи продовжуватиме виш співпрацювати з ТОВ "Українські освітні послуги?", адже представників цього підприємства вже помітили в стінах навчального закладу у Кропивницькому, Герасименко відповів наступне.

"Звичайно, фірма-контрактер матиме доступ до студентів на території університету. Нехай працюють та ведуть з ними роботу, платять гроші. З цією фірмою університет працював вісім років. А тут виникли проблеми на рівному місці, при чому, штучно. Не будемо говорити через кого. Працювали ж нормально вісім років, можна й далі працювати. Ну, не вийде, значить шукатимемо інших", – відзначив в.о. ректора.

Нагадаємо, що 13 лютого держсекретар Міністерства охорони здоров'я України Артем Янчук підписав указ про зміну керівництва вишу. Кадрові зміни провели на виконання ухвали суду, якою ректора навчального закладу Петра Кондратенка відсторонено від посади у зв'язку з порушеним щодо нього кримінального провадження.

Новопризначений в.о. ректора медвишу Олександр Герасименко накази про відрахування 850 іноземних студентів медвишу у Кропивницькому скасував.

Відсторонений ректор Петро Кондратенко заявив, що кримінальне провадження за звинуваченням його у корупції відкрили через викриття ним схеми з незаконної міграції та заробітку на студентах-іноземцях.

Водночас представник фірм-контрактера звинуватив ректора у вимаганні хабарів. СБУ повідомила про арешт автівок, які для ректора придбав рекрутер. Сам Кондратенко заявив, що певний час користувався авто, але вони не перебували в його власності.

Напередодні суду, де розглядалося клопотання про відсторонення Кондратенка, у виші відбувся пікет студентів. Вони висловили незгоду з вимогою заплатити повторно за навчання, адже ТОВ "Українські освітні послуги" не перерахувало університету кошти, які вони сплатили.

Підлеглі Кондратенка 7 лютого видали указ про відрахування 850 іноземних студентів через несплату коштів за їхнє навчання фірмою-контрактером ТОВ "Українські освітні послуги". Новопризначений посадовець скасував наказ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook