Охоронець нардепа Березкіна в Кропивницькому суді присягався, що той не був п'яним за кермом  

У справі про позбавлення водійських прав парламентаря Березкіна допитали його охоронців

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Без купюр".

Кропивницький апеляційний суд заслухав свідчення водія та охоронця нардепа Станіслава Березкіна у рамках розгляду апеляційної скарги на рішення суду, який народного обранця позбавлено на рік водійських прав та присуджено штраф у 10,5 тис грн.

23 червня минулого року Березкіна оштрафували патрульні поліцейські за ч.1 ст.130 КУпАП. Згідно з протоколом патрульних, Mercedes-Benz нардепа не зупинився на червоне світло світлофора перед перехрестям. Після зупинки авто, за свідченням патрульних, Березкін пересів на пасажирське крісло, а місце водія зайняв охоронець. Надалі народний обранець вийшов з авто й попрямував до вулиці Дворцової. З огляду на наявність ознак алкогольного сп’яніння йому запропонували зробити освідування в медзакладі, або пройти тест на "Драгері". Оскільки від обох варіантів він відмовився – оштрафували.

Раніше на суді переглянули відео за участі нардепа та заслухали пояснення патрульних.

Тепер охоронець з іноземного підприємства "Вікінг" Олександр Продкун під присягою доводив суду, що за кермом авто був не Березкін, а його водій. Зі слів свідка, того дня Березкін їхав на пасажирському кріслі справа від водія в авто Mercedes-Benz.

Продкун, як старший екіпажу охорони знаходився в авто супроводу Toyota. Коли на перехресті вулиць Чорновола і Шевченка їх обігнало авто патрульних і правоохоронці наказали зупинитися, вийшов з Toyota, підійшов до Mercedes-Benz, відкрив задні двері й наказав водію Олексію Височину пересісти на заднє сидіння, а сам сів на місце водія.

Вказані маніпуляції, як переконує бодігард, виконав, аби надалі розбиратися з патрульними, адже водій "розгубився".

Згодом, зі слів свідка, Березкіна пересадили до Toyota, але оскільки патрульні заблокували авто, охоронці вивели нардепа й попрямували до приймальні. Втім, патрульні не відставали.

Олексій Височин, водій, котрий "розгубився", також підтвердив цю версію. Він називав дії патрульних упередженими, стверджував, що їх "підрізали".

Також він дав суперечливі пояснення стосовно моменту з відкриванням вікна. Він вказував, що пересів на заднє сидіння після команди керівника охорони. Щодо відкриття вікна, що зафіксовано бодікамерою патрульних і свідчить про перебування за кермом нардепа, не надав зрозумілих пояснень.

Обидва свідки на питання адвоката Березкіна пояснювали, що їхній клієнт знаходився у тверезому стані, але був знервований. На уточнювальні запитання адвоката стверджували, що свідків, які зазначені в протоколі, що ліг в основу штрафу, на момент зупинки авто не було.

Наразі у справі оголошено перерву, оскільки нардеп Березкін подав клопотання про заслуховування його пояснень, які він може надати після 18 травня, адже працює у Верховній Раді.

Нагадаємо, що нардепа з Кропивницького на рік позбавили водійського посвідчення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький