Останки загиблого у 1941 році солдата приймуть родичі в Олександрії після експертиз

Історико-патріотичне об'єднання "Пошук" знайшло в Олександрії родичів загиблого у 1941 році у боях з нацистами на Житомирщині солдата Дмитра Глінченка. Його тіло зможуть повернути на малу батьківщину не менш, як за місяць

Останки загиблого у 1941 році солдата пр…

Про це Depo.Кропивницький повідомив заступник керівника організації Вадим Барановський.

Він зазначив, що у селі Звенигородка знайшли родичів Дмитра Глінченка, останки якого були у могилі в Новоград-Волинському районі разом з 12 іншими побратимами з липня 1941 року. "Родичів Глінченка ми знайшли. У цього загиблого солдата було ще двоє братів. На даний час дружині найменшого брата до 90 років. З нами і зв'язалися її родичі, солдат приходився би їм дядьком", – розповів пошуковець. Жінка й досі живе у Звенигородці.

Уродженцю села Звенигородка на момент загибелі було 20 років (на фото). У боях з нацистами у цьому районі Житомирщини, що тривали до шести днів, тоді загинула одна тисяча солдатів. Конкретно у Глінченка знайшли медальйон смерті – капсулу з паперовою запискою, де він вказав своє прізвище, ім'я, по-батькові та адресу родини. По ньому його й упізнали.

Процедура повернення наступна: зараз готують документи щодо Дмитра Глінченка. Необхідно забрати з експертизи медальйон. Експертизу проводить приватний експерт з Києва, який допомагає читати медальйони та робить висновки по них. "Медальйони та записки бувають у різному стані. Є проблемні, над якими треба витратити багато часу, аби прочитати", – зазначив історик.

Дослідження триватиме близько місяця. Пошуковці мають підготувати акти і тільки тоді відправити останки нащадкам та рідним. 

Вадим Барановський повідомив, що у братській могилі знайшли й тіло солдата з села Варварівка Долинського району Кіровоградської області – Михайла Ковтуна, з іменною капсулою. Пошуками його родичів також займуться більш активно через соцмережі.

Якщо родичі другого солдата знайдуться швидко, будуть вирішувати питання про транспортування до Кропивниччини одразу двох загиблих воїнів.

Нагадаємо, що 7 жовтня на Житомирщині знайшли велике захоронення радянських солдатів. При солдатах було знайдено мильницю, фляги, каски СШ-39, протигази, ложки та сім медальйонів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"