Подорож за мінімалку: Як кропивничанки бюджетно відпочили у Грузії

Журналістка Depo.Кропивницький перевірила на власному досвiдi, як можна самостiйно спланувати свою закордонну подорож з мінімальним бюджетом 

Подорож за мінімалку: Як кропивничанки б…

Для подорожі була вибрана Грузія через давню прихильність до східних солодощів, культури та гір. Туристки з Кропивницького потрапили туди саме пiд час акцій протесту у місті, але відпочинку це не завадило.

Як планувати подорож

Тож, як і у більшості подорожей, планувати все треба заздалегідь. Щоб вхопити білети на літак до Тбілісі, довелося їх купувати за рік до мандрівки, але ціна 650 гривень в одну сторону була варта річного очікування. Однак, треба пам’ятати – для кожного перевізника час акційних цін різний, зокрема українські авіалінії пропонують низькі ціни майже за рік до вильоту, а компанії-лоукости за пару місяців до мандрівки. 

Через півроку прийшов час замовити житло, оскільки гарні варіанти досить швидко розбирають. Отож двом дівчатам після ретельного пошуку вдалося знайти окрему кімнату у хостелі на двох за 800 гривень на чотири доби. Обирали з-помiж різних варіантів, але головне - орієнтуватися на те, аби житло було роташоване неподалік історичного центру та аеропорту, бо це найважливіші точки вашого перебування. Також необхідно звертати увагу на наявність відгуків та середню оцінку житла. Загалом із розташуванням пощастило, оскільки до центру можна було дістатися за 20 хвилин пішки або за 50 місцевих копійок (4 гривні) доїхати на громадському транспорті. Водночас, нічне таксі до аеропорту коштувало недорого. 

 Якщо обирати проживання у спальному районі, є більший шанс побачити як живуть місцеві. До того ж в таких районах ціни на харчування нижчі, ніж в елітних частинах центру. У Тбілісі житло у "спальнику" дозволило познайомитися з місцевими автентичними риночками, на яких дрібні і дуже солодкі грузинські мандарини коштували всього 11 гривень за кілограм. 

Де зробити круте селфі

Столиця країни щільно заповнена визначними будівлями, гарними ландшафтами та чудовими локаціями для фото. Ось короткий список, що безкоштовно можна побачити у Тбілісі: 

Пішохідний "Міст світу" через річку Кура

Парк Ріці з лавками, майданчиками у різних стилях архітектури. З нього відкривається гарний вид на місто.

Церква Метехі, що розміщена поблизу набережної на скелі над рікою.

Історична частина міста – елітний район XIX століття Сололакі.

Мурал Фріда Кало у дворі хостелу. Зона відкрита для фотосесій.

Абанотубані – квартал, відомий комплексом сірчаних лазень.

Сололакський пагорб, де розміщена фортеця Нарикала та монумент Мати-Грузія

Хоча у деяких випадках все ж доведеться заплатити. Наприклад на Сололанський пагорб можна піднятися на канатній дорозі за 6 ларі (близько 50 гривень), однак це один з найкращих видів на місто згори. 

Марно просто приїхати до Грузії і не потрапити до знаменитої Кахетії, де створюють світові марки вина. Тому знайшли пропозицію від екскурсоводів, яка включала в себе відвідування міста кохання Сигнаги, з якого видно Кавказькі гори та Алазанську долину. Також поїздка до древнього монастиря Бодбе, де похована проповідниця IV ст. н.е. – Ніно. Усе це супроводжувалося стародавньою архітектурою, живописними краєвидами, дегустаціями вина, смаколиків і безліччю позитивних емоцій. Група підібралася інтернаціональна, тому була змога познайомитися з філіппінцями, азербайджанцями, тайванцями та іншими народами. Екскурсія обійшлася усього в 23 євро з людини.

 

Не варто обирати екскурсію від людей, які їх пропонують на вулиці. Ціни на такі послуги зазвичай завищені і такі продавці намагаються збагатитися на розгублених туристах. Спробуйте пошукати цікаві маршрути в інтернеті перед мандрівкою.

 

"Кишенькові" витрати

У Тбілісі кишеньковi витрати - це особлива тема. У місті безліч закладів грузинської кухні на будь-який гаманець: від розкішних ресторанів до маленьких фастфудів. Зокрема, ми харчувалися у закладах середньої ціни. Так, у пристойному місці можна знайти хачапурі різних видів за 8 – 11 ларі (60 -90 гривень). Усюди є якісне вино, наприклад вино з заводу у фірмовому магазині коштувало від 50 гривень за літр. У магазині теж можна скупитися за адекватну ціну. До прикладу, кілограм справжнього сулугуні можна купити у конвертацію на наші гроші - за 96 гривень. До того ж на полицях велике розмаїття видів цього сиру: соленi рiзними способами, копченi та з додаванням трав. Якщо ви любитель солодощів, то на у кожному магазинчику продається чурчхела, пастила, горіхи, фрукти, сухофрукти тощо. Однак, рекомендуємо потрапити на місцевий ринок. Там більший вибір, нижча ціна, можна "поторгуватися" і усе спробувати. Наприклад, середня вартість однієї чурчхели на ринку 1,5 ларі (12 гривень), а в місті ви віддасте за неї вдвічі більше. Також місцеві торговці пропонують величезний вибір спецій, які можна купувати у різних розмірах фасування.

Якщо ж ви бажаєте придбати автентичні сувеніри, то краще зайти на "блошиний ринок". Продавці завжди пропонують зкинути ціну на унікальні товари і кінцева вартість залежатиме лише від ваших умінь домовлятися.

Питання безпеки

Більшість жителів столиці дружелюбні до туристів, особливо коли дiзнаються, що людина з України. Дуже багато жителів Грузії бували у нашій країні або навіть довгий час жили. 

Пiд час нашої подорожi ми потрапили до столиці тодi, коли під парламентом країни вiдбувались мiтинги. Люди вийшли на вулиці через не проголосовані конституційні зміни щодо виборчої системи. Через це частково перекрили головний проспект міста і на вулицях було багато поліції. Але жодна пам'ятка не була закрита для відвідування і громадський транспорт курсував за зазначеним розкладом. 

За 4 дні мандрівки ми побачили велику кількість пам'яток, цікавих локацій і неймовірних краєвидів. Кожна дня заходили до ресторанів спробувати нові смаколики. Тож загальна вартість поїздки на одну людину склала близько 200 доларів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme