Помер відомий кобзар родом з Кропивниччини

На 77 році життя помер відомий український кобзар, композитор, письменник, журналіст Микола Степанович Литвин у четвер, 20 лютого

Помер відомий кобзар родом з Кропивниччи…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу Національної спілки письменників України.

За інформацією, Микола Степанович народився 4 березня 1943 року в с. Федорівка Новоукраїнського (нині Добровеличківського) р-ну.

Митець боровся за національне відродження України, був заарештований за участь у напівлегальній націоналістичній організації (м. Тернопіль) та звинувачений у проведенні "антирадянської пропаганди".

Як кобзар виступав у всіх областях України, у Польщі, Словаччині, Литві, США. У його репертуарі були думи, козацькі, стрілецькі та пісні на слова українських поетів, власні твори. Свого часу репортаж про Миколу Литвина та його брата зробив Василь Симоненко.

В літературному доробку Миколи Степановича збірки поезій, оповідань та повістей. "Лети, павутино!" – збірка повістей, присвячена видатним українським композиторам (1990), "Струни золотії" – повість-есе, присвячена дослідженню витоків та історії українського кобзарства (1994), книги музичних творів.

Василь Степанович був лауреатом Літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького (1993), Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки (1995), Літературно-мистецької премії імені Володимира Косовського.

У 1993 році Тернопільська обласна рада встановила стипендію імені М. Литвина для студентів-бандуристів, які навчаються у Тернопільському музичному училищі та студентів-тернопільців, котрі студіюють гру на бандурі у вишах України.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"