Про що думав нардеп від БПП, пропонуючи назву Свято-Єлисавет

У пояснювальній записці депутат президентської партії Костянтин Яриніч згадав про збір підписів екс-регіоналом Стрижаковим за "Єлисаветград"

Про що думав нардеп від БПП, пропонуючи…

Кореспондент Depo.Кіровоград проаналізував аргументи, якими керувався нардеп Яриніч при виборі назви Свято-Єлисавет для Кіровограда.

Проект постанови "Про об'єднуюче (соборне) найменування міста Кіровоград Кіровоградської області" нардеп від БПП Костянтин Яриніч зареєстрував 14 березня. На відміну від проекту постанови Олександра Горбунова про перейменування Кіровограда на Кропивницький, ця має пояснювальну записку на п'яти сторінках. І що депутат в ній тільки не згадав...

Розпочав Костянтин Яриніч з проведення громадських слухань "Нове ім'я столиці степового краю", потім перейшов до проведення опитування, яке, нагадаємо, відбулося у Кіровограді з грубими порушеннями. Мовляв, за його результатами з 45 863 голосів громадян, поданих за варіанти назви міста, найбільшу кількість, а саме 35 153 голоси (76,6%) було віддано за назву "Єлисаветград". На другому місці зі значно меншою кількістю голосів опинилася назва "Інгульськ" - 4 302 голоси (9,3%), а от "Кропивницький" тоді набрав усього 1 281 голос.

Далі Яриніч написав, як 23 грудня 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Раді перейменувати Кіровоград на Інгульськ. І одразу ж заявив про незгоду Кіровоградської мерії з рішенням Комітету.

І як же тут не згадати усім відомий перший мітинг, на якому БПП разом з бабусями Московського патріархату оголосив війну Інгульську. А потім і другий - "протиінгульський".

Про що думав Яриніч, пропонуючи назву Свято-Єлисавет - фото 1

Та найбільше вражає приведений факт збору підписів. Тут "порошенківець" говорить про збір підписів екс-регіоналом Артемом Стрижаковим. Втім, Яриніч завуалював це все під "ініціативну групу містян", які виступають за збереження історії міста. Мовляв, зібрали та передали до Адміністрації Президента 35 274 підписи жителів Кіровограду під петицією на підтримку повернення місту історичної християнської назви - Єлисаветград (її текст, до речі, теж у більшості склали екс-регіонали).

Як зачепило християнство, так далі й пішло. Місто все ж назвали не на честь імператриці, а Святої Праведної Єлисавети - матері Іоанна Хрестителя, сестри Богородиці. Надав депутат і офіційні підтвердження - висновок Інституту історії України Національної академії наук України та наукового дослідження, що здійснювалось науковою спільнотою Кіровограда (втім, хто до неї входить - не зазначив). Також Яриніч наголосив, що "Єлисаветград" офіційно підтримали Римо-католицька, Українська православна (чомусь не пояснив, якого патріархату - чи не московського часом?) та Українська автокефальна православна церкви.

Не забув нардеп від БПП і про соціологів - відомих у Кіровограді дослідників Центрально-української соціологічної лабораторії, послугами якої активно користувалися "регіонали". За їхніми даними, в серпні 2015 року назву "Єлисаветград" обрали 40,2% респондентів, а от "Інгульськ" - лише 3,3%. Також саме соціологи відкрили Америку й довели, що у деяких політичних та громадських діячів назва "Єлисаветград" асоціюється з іменем російської імператриці Єлизавети Петрівни. Саме через таке велике відкриття, з метою унеможливлення будь-яких штучно створених спекуляцій з приводу присвоєння місту назви, яка є похідною від імені російської імператриці, та відстоювання волевиявлення переважної більшості жителів Кіровограда щодо повернення місту історичної духовної назви, Яриніч і надумав запропонувати перейменувати Кіровоград на Свято-Єлисавет.

Депутат чомусь впевнений, що саме з цією назвою ідеологи "руського міра" спатимуть спокійно і приводів для спекуляцій не буде. А ще на закінчення додав, що такої думки не він один, разом із ним представники 105 громадських організацій - мабуть, тих самих, які ратували за Єлисаветград.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme