"Реабілітовані історією": У Кропивницькому презентували сьому книгу про жертв репресій

11 лютого в обласному архіві відбулася презентація вже сьомої книги багатотомного видання "Реабілітовані історією. Кіровоградська область".

"Реабілітовані історією": У Кропивницько…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу ОДА.

Над книгою працював колектив Комунальної установи "Кіровоградське обласне відділення Пошуково-видавничого агентства "Книга Пам’яті України", і присвячена вона трагічній сторінці в історії українського селянства – розкуркуленню. Як зазначили автори-упорядники видання Оксана Бабенко та Борис Шевченко, особливістю саме цього тому є те, що тут вміщено документи із розсекречених справ, які зараз знаходяться на збереженні в архіві управління МВС України в області.

Презентація відбулася в камерній атмосфері у невеликому залі, де були присутні ті, кому дійсно цікава історія рідного краю.

Варто зазначити, що майже весь тираж, зокрема 470 примірників із 500 передано до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Чижевського, і вже звідти розповсюджуватиметься по усій бібліотечній мережі області.

Серія "Реабілітовані історією" видається в рамках обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки.

Довідково: Як і попередні книги історико-документального серіалу, ця книга складається із трьох частин: нариси, мовою документів та списки розкуркулених селян. Основою книги є згруповані за районами короткі інформаційні довідки про розкуркулених селян. Ці довідки сформовані на основі особистих карток селян, які зберігаються в архіві У МВС України в області.

Вказані картки були складені співробітниками радянських правоохоронних органів і містять біографічні дані про селян, що підлягали розкуркуленню і виселенню за межі населеного пункту, у якому вони мешкали і господарювали. В особистих картках є інформація про родину розкуркулюваного селянина. Важливе місце у книзі посідає розділ "Мовою документів".

Тут увазі читачів і дослідників пропонується цікава добірка документів передусім із архіву управління МВС України в області. Особливої уваги заслуговують політекономічні характеристики районів області, які були складені у 1945 р. співробітниками обласного управління Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС). Комунальна установа "Кіровоградське обласне відділення пошуково-видавничого агентства "Книга Пам’яті України" продовжує архівно-пошукову роботу з раніше неопрацьованими архівними джерелами (оперативно-слідчі справи органів НКВС-міліції), яка має завершитися виданням наступних книг серіалу. На сьогодні триває робота з підготовки восьмої книги.

Нагадаємо, у Кропивницькому відкриється виставка старовинних листівок.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme