Активізація "слуг" і зникнення "партії Шарія": Як Кропивниччина готується до місцевих виборів

Приблизно за півроку до виборів у місцеві ради у Кропивницькому більш помітна активність старих політиків, а от нові обличчя намагаються дотримуватися концепції "тихше їдеш — далі будеш", як на парламентських виборах

Активізація "слуг" і зникнення "партії Ш…

Після останнього з'їзду "центрального комітету" місцеві "Слуги народу" вже більш-менш начулися про команди "з гори". Одна з таких — неофіційне призначення кураторів кожного регіону до місцевих виборів. Про цю систему писало видання LB.ua і буцімто на Кропивниччині від "Слуги народу" кураторм буде Микита Потураєв. Офіційно ці списки не озвучили, та й навряд чи озвучать, судячи з роботи на попередніх виборах. Такі "смотрящі" необхідні для того, щоб начебто попередити корупційну складову у спілкуванні місцевих еліт з депутатами, бо вони напряму не пов’язані з регіоном. Мовляв, шляхетно захищатимуть партійні осередки від "кумівства" та будуть прискіпливішими у відборі кандидатів у місцеві ради. За давньою українською традицією у таких "кураторів" є ще одна функція, але лякати виборців припущеннями про "корупцію" не будемо.

Дніпровський нардеп Микита Потураєв дійсно, скоріш за все, далекий від еліт Кропивниччини.  І як один з головних політтехнологів "слуг" і людина з медійного бізнесу, може зосередитися на зовнішньому просуванні партійців, аби зробити з будь-якого кандидата народного улюбленця.

Надавати лоску таки доведеться, бо помітних PR-акцій після виборів на Кропивниччині були всього дві, і ті — не на користь команди. Під час першої офіс, де був колись передвиборчий штаб партії, невідомі заклали мішками з картоплею. Так висловили свій протест проти ринку землі.

А друга взагалі прогриміла на всю Україну: зараз її фігурант не показує і носа "з будки". Йдеться про Шарика, якого пропонував продати за газ нардеп від "Слуги" Євгеній Брагар. Пенсіонерка з Аджамки Кропивницького району на те не погодилась та згодом на вислів обурилася вся громада. Потім "зеленого" Брагаря пробачили. Але на зустріч до села він так і не приїхав, як не зробив цього і нардеп Ігор Мурдій, який обирався по 100 округу. Такий от відкритий діалог "Слуг" з народом якось не вселяє до них довіри і може позбавити їх голосів на майбутніх місцевих виборах. 

В той же час, "Слуги" вже почали активно працювати на округах, окрім публічних зустрічей з представниками місцевого самоврядування, є й тіньовий бік: просування "своїх" кандидатів у прозорий LIFT. За твердженням Телеграм-каналу Lavrus, очільника Новгородківської РДА Олександра Антоненка пов'язуть з нардепом Мурдієм. 

"Кажуть, вони були одногрупниками. Далі їх пов'язує фірма, яка займається будівництвом доріг і була зареєстрована в Новгородці", - пише Андрій Лаврусь. Через нардепа Мурдія у LIFT начебто потрапив і голова Бобринецької РДА Андрій Жила. Призначення Максима Собка головою Устинівської РДА лобіював нардеп з 103 округу Олег Воронько. Тож у районах будуть свої люди на час виборів, що загалом і не дивно.

Якщо подивитися на перші вибори, які відбулися у шістьох громадах Кропивниччини наприкінці грудня 2019 року, картина для "слуг" не така погана, але першість вона втрачає. Перше місце депутати сільських рад від "Слуги народу" посіли лише в одній громаді. У решті вони були всередині таблиці, поступившись "Батьківщині" та "ЄС". З майже 90 обраних на виборах депутатів, окрім представників "Зе команди" були самовисуванці, представники партій Юлії Тимошенко, Петра Порошенка, Святослава Вакарчука. Певно такі ж списки перед виборами можна буде спостерігати і в Кропивницькому чи Олександрії, з додаванням хіба що "Свободи", "ОПЗЖ" чи місцевих активних партій. Останнім часом у Кропивницькому "засвітилися" і нащадки забороненої Компартії, облицьовані у "Ліву опозицію", вони виводять пенсіонерів на мітинги проти високих тарифів. А от "партію Шарія" при цьому не чутно: влітку її нагнали АТОвці та активісти з центральної площі, тож поки що це "об'єднання людей з кульками" ніяк себе не проявляє.

В обласному центрі, у місцевій раді, особливих об’єднавчих процесів помічено не було. Як зазначив раніше експерт Едуард Клюєнко, більшість, якщо вона і спостерігається, скоріше була вдаваною або ж ситуативною.

Звісно, точаться розмови і навколо майбутніх кандидатів у мери обласного центру. Міський голова Андрій Райкович, під час свого звіту за рік, наприклад, скромно заявив, що про його участь у кампанії поки говорити зарано. Мерські амбіції та підтримка виборців після скандальних попередніх виборів на пост міського голови певно лишилися і в Артема Стрижакова, який не перший рік організовує масу проектів у місті, не забуваючи і про акції, які демонструють начебто "бездіяльність" влади переважно молодим виборцям. Не хоче зникати з арени, щоправда не політичної, а більше громадської, екс-нардеп Олександр Горбунов, який у соцмережах демонструє, чого добився для міста під час своєї каденції у Раді.

Після повернення зі з'їзду "Слуги народу", що проходив 15 лютого, свою активінсть на окрузі демонстрував і кропивницький нардеп Олександр Дануца. Разом з керівником штабу на попередніх виборах та депутатом міськради Ігорем Волковим з міським головою вони три години "обговорювали питання життєдіяльності міста". Припускаємо, що про політичні домовленості теж не забули.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme