Санітарно-епідеміологічна ситуація на Кропивниччині щодо гострих кишкових інфекцій є неспокійною

Шляхами розповсюдження інфекцій в теплий період стають водоймища та ґрунти (піски) в зонах відпочинку та на гральних майданчиках у житлових масивах, вода з нецентралізованих питних джерел, харчові продукти

Санітарно-епідеміологічна ситуація на Кр…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу обласної державної адміністрації.

Санітарне та епідемічне благополуччя населення у весняно-літній період розглянуто на обласній комісії ТЕБ та НС. З даного питання доповів начальник головного управління Держпродспоживслужби України в області Ігор Бойчук.

Він наголосив, що з урахуванням показників захворюваності населення на гострі кишкові інфекції, не можна вважати, що санітарно-епідеміологічна ситуація в області спокійна. Ризик виникнення інфекційних захворювань та спалахів збільшується з настанням теплого періоду, коли завдяки підвищеній температурі повітря утворюються умови для розмноження багатьох збудників кишкових інфекцій.

Шляхами розповсюдження інфекцій в теплий період стають водоймища та ґрунти (піски) в зонах відпочинку та на гральних майданчиках у житлових масивах, вода з нецентралізованих питних джерел, харчові продукти. З метою профілактики таких захворювань заплановано та проведено ряд заходів в області, а саме: місячник благоустрою територій населених пунктів та за їх межами, стале впровадження роздільного збору сміття та його переробка, заплановано розгляд питань благоустрою територій і стану сміттєзвалищ на засіданнях комісій ТЕБ та НС у 2019 року, розчищення водоймищ та підготовка до сезону безпечного відпочинку в області.

З цього приводу в бюджетах на 2019 рік у більшості районних, міських, сільських та селищних рад області передбачені кошти на проведення профілактичних заходів: лабораторні дослідження питної та поверхневої води, грунтів (піску), проведення чищення та дезінфекції джерел водопостачання, облаштування сміттєзвалищ, розчищення водоймищ, дератизацію територій та житлових будинків тощо. Але кількість несанкціонованих, не благоустроєних зон відпочинку щорічно збільшується і це також збільшує ризик виникнення епідемічних ускладнень серед населення.

Останні роки відкриті водойми не оброблялись проти личинок комарів ні хімічними (дезінсектанти), ні біологічними методами (зариблення личинкоїдними рибами). Проводились заходи тільки по дрібній гідротехніці – збирання плаваючої та скошування берегової рослинності. Укріплення берегової лінії та розчистка русел проводиться за рахунок орендарів.

Залишається в області проблема торгівлі харчовими продуктами в неустановлених для цього місцях, що є загрозою для розповсюдження інфекційних захворювань. Фахівці Держпродспоживслужби приймають участь у рейдових групах з ліквідації та запобігання виникненню стихійної торгівлі на територіях населених пунктів, проводиться робота з ліквідації їх осередків. Всього протягом 2019 року проведено 152 рейди, складено 57 адміністративних протоколів та ліквідовано 47 місць стихійної торгівлі.

Нагадаємо, що на Кропивниччині гусінь атакує посіви сої.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme