Що кіровоградці просять у міської влади

Чоловіки хочуть чистоти та трохи дикості, уникати зайвих зупинок, не переплачувати зайвого і не слухати російськомовної попси. Жінки думають про вогонь та вічність

Що кіровоградці просять у міської влади…

Кіровоградська міськрада вже майже місяць приймає електронні петиції до влади від місцевих жителів. На момент написання цього матеріалу їх надійшло не так вже й багато - лише 14. Кореспондент Depo.Кіровоград прослідкував за найцікавішими проханнями людей.

Однією з перших і найпопулярніших стала петиція з проханням розробити і впровадити концепцію розвитку велоінфраструктури в місті. Тротуари які-не-які ще є, а от жодної велодоріжки немає. За 20 днів петиція набрала трохи більше 300 з необхідних 450 підписів. Причому онлайн автографи під нею поставили навіть окремі чиновники з міської ради.

Як просить автор петиції, в Кіровограді мають бути два типи веломаршрутів: транзитні (з дому на роботу) і рекреаційні (у зелених зонах). Для транзитних навіть підготували карту з переліком вулиць, на яких можна виділити окрему доріжку для велосипедистів. Щоб достукатися до влади та зібрати необхідну кількість підписів, у кіровоградців залишається ще три тижні.

Що кіровоградці просять у міської влади - фото 1

Крім того, міську раду просять заборонити маршруткам зупинятися "на вимогу". Автор хоче, щоб водії висаджували та набирали пасажирів виключно на облаштованих зупинках. Як аргумент - це позитивно вплине на дорожній рух в цілому і забезпечить курсування громадського транспорту згідно або хоча б наближено до графіку. Щоправда, графіки у кіровоградських маршруток поки існують лише на словах...

Ще транспортної тематики. Міську владу просять змонтувати відбійник на вулиці Євгена Тельнова (колишній проспект Правди) біля автовокзалу. Для того, щоб пішоходи не перебігали чотирисмугову дорогу не на світлофорі.

Трохи креативніше підійшов до цієї ж проблеми автор петиції з вимогою встановити там знак "1.36 Дикі тварини" з зображенням оленя. "Це може вплинути на совість чи сором людей, щоб не порушували правила дорожнього руху. А також підвищить уважність водіїв та перетворить злість до порушників на жалість і сміх", - пояснюється в тексті.

Що кіровоградці просять у міської влади - фото 2

Відразу кілька петицій стосуються благоустрою. Кіровоградці просять ліквідувати сміттєзвалище на вулиці Павла Рябкова. Туди начебто вивозиться сміття від присадибних ділянок, а поруч у чагарниках збираються особи неблагонадійної зовнішності та, скажімо так, сумнівного образу життя. Що вони там роблять, автор не уточнює, так само як і не каже, де знаходиться вищевказана вулиця. Без "Гугла" не знайти.

Просять прибрати стихійне сміттєзвалище і в мікрорайоні Арнаутове. Воно вже розрослося на гектар площі і стало місцем зібрань місцевих безхатченків.

Кіровоградські журналісти також опікуються чистотою у місті - вони склали петицію з проханням збільшити кількість урн на вулицях міста.

Заборонити "добровільні" внески у дитячих садках і школах пропонує екс-депутат міськради Павло Топчій. Як приклад він наводить міста, де батьків не примушують до "меценатства": Черкаси, Суми, Тернопіль. Поки що це друга за популярністю петиція.

Що кіровоградці просять у міської влади - фото 3Ще одної заборони вимагає автор свіжої петиції з забороною виступів у Кіровограді артистів, які співали на території Криму та Росії під час російської агресії. Щоправда, конкретних прізвищ в тексті не вказується.

Також кіровоградці хочуть перетворити парк Перемоги на ботанічний сад та відновити комплекс собору Різдва Пресвятої Богородиці. Щодо останнього об’єкту, то він є пам’яткою архітектури, однак це не завадило попам Московського патріархату обшити пінопластом дзвіницю храму, встановити нову, зроблену з низькоякісних матеріалів і на низькому художньому рівні баню та замінити у всіх будівлях ансамблю вікна на пластикові.

І нарешті. Єдина петиція до міської влади, подана жінкою, стосується будівництва в Кіровограді... крематорію. Авторка пояснює, що кладовища Кіровограда практично вичерпали свій земельний ресурс, а рівень смертності в місті перевищує середньоукраїнський показник. Лишається один вихід (якщо, скажімо, не враховувати варіантів з похованням стоячи) - перетворювати мерців на порох. Колумбарії забирають набагато менше місця, ніж традиційні цвинтарі.

Що кіровоградці просять у міської влади - фото 4

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme