Туберкульоз, спроби суїциду, побиття в'язнів: Кропивницьке СІЗО ще раз перевірили після бунту

Стали відомі результати спеціального моніторингового візиту після скасування особливого режиму в Кропивницькому СІЗО

Туберкульоз, спроби суїциду, побиття в'я…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на представництво Уповноваженого ВР з прав людини.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександр Остапенко спільно з регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини у Кіровоградській області Олегом Кошовим та координатором зав’язків з громадськістю в Кіровоградській області Віктором Жученею здійснили спеціальний моніторинг дотримання прав ув’язнених, які перебувають у ДУ "Кропивницький слідчий ізолятор" у зв’язку з завершенням режиму особливих умов у зазначеній установі.

16 січня з 17:00 годин наказом Південного міжрегіонального управління кримінальних покарань та пробації ДКВС припинено дію режиму особливих умов у Кропивницькому СІЗО, що діяв з 17 грудня 2019 року. З моменту останнього моніторингового візиту до ізолятора працівників Секретаріату Уповноваженого минув місяць. Проте, покращення ситуації з дотриманням прав і свобод ув’язнених досі неможливо констатувати.

Як засвідчив моніторинг, після 26 грудня 2019 року в установі продовжувалися побиття та протиправне застосування насильства до ув’язнених, необґрунтовані обшуки, застосування заходів психологічного тиску у вигляді образ, лайливих слів, які принижують гідність, із боку співробітників групи швидкого реагування ДКВС.

Зокрема, співробітники групи швидкого реагування застосовуються до утримуваних осіб, в тому числі неповнолітніх ув’язнених, фізичні покарання у вигляді присідань та відтискань на кулаках від підлоги. У випадку невиконання незаконних розпоряджень, ув’язненим завдаються удари в різні частини тіла.

Зафіксовано випадки суїцидальних спроб серед ув’язнених.

Адміністрацією не забезпечується своєчасний супровід та доставлення ув’язнених до медичної частини. Зокрема, 22 січня на огляд лікаря було доставлено лише двоє ув’язнених з 11, що порушує їх права на отримання своєчасної та належної медичної допомоги. Станом на 23 січня в медичній частині перебуває ув’язнений з відкритою формою туберкульозу.

Попри те, що він перебуває в окремій палаті медичної частині, належного лікування не отримує, оскільки це можливо забезпечити лише в умовах стаціонару. За словами ув’язнених, їхні скарги на дії адміністрації не надсилаються до Секретаріату Уповноваженого, прокуратури та правозахисників.

За результатами моніторингового візиту готуються акти реагування до Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, у грудні у кропивницькому СІЗО стався бунт серед затриманих. Згодом, взяли банду, яка займалась наркобізнесом під "кришуванням" "смотрящого за СІЗО". Також в ув'язнених виявили 82 тілесні ушкодження.

Прокуратура викрила хабарників серед медиків кропивницького СІЗО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"