Кожен може створити стартап: Як Кропивницький приймав хакатон Global Game Jam (ФОТО)

Цього року Кропивницький вчетверте став основною українською локацією всесвітнього хакатону для розробників комп'ютерних ігор Global Game Jam

Кожен може створити стартап: Як Кропивни…

На фінальній частині змагань побували журналісти Depo.Кропивницький.

Хакатон тривав впродовж двох днів. В 2019 році в Україні кількість його локацій вкотре зросла: до Кропивницького, Одеси, Харкова, Києва та Рівного приєднався Львів.

Загалом у світі до хакатону долучилися 44 тисячі професійних програмістів та аматорів. Локаціями ігробудівного заходу стали 700 міст у ста країнах світу. У Кропивницькому, звідки координувались усі локації в Україні, зібралися 12 команд.

Завчасно учасники не можуть підготуватися до гри, оскільки про її тему дізнаються лише під час відкриття ІТ-конкурсу. Цього року основною темою був дім. Тому учасники втілювали її на свій лад: одні команди розкрили тему дому на побутовому рівні, а інші – на глобальному.

Двоє студентів з Льотної академії Кропивницького, де і проводився конкурс, розробили єдину фізичну (механічну) гру, представлену на форумі. Антон з команди "1+1" розповідає, що дім — це ще й родина, це місце, куди хочеться повернутись кожному студенту. Хлопці вигадали гру, у якій необхідно розмістити кожного з членів сім'ї у свою кімнату. Механізм подає в рандомному порядку "чоловічка" з певним кольором. І з допомогою маніпулятора його треба посадити в необхідну кімнатку. "Це все робиться на час, щоб не було так легко. Найсмішніше те, що мені й моєму напарнику, як тільки нам озвучили тему, прийшла одна й та сама ідея", – каже Антон.

Автори гри "Sweet home" під час презентації розповіли про центрального персонажа – Зефірку. Вона живе на кухні і хоче потрапити до себе додому – у чашку з какао. На своєму шляху вона зустрічає багато перешкод, які і має подолати.

Команда трьох дівчат "Super girls" з Кропивницького створила гру, де голові сім'ї родичі та сусіди пропонували різноманітні завдання. Наприклад, сину батько-персонаж може порадити книгу. І залежно від того, яку книгу обере батько, він зможе отримати "бали" від сина. Жінка може попросити принести фрукт, а сусідка – знайти м'яч. Гра чимось нагадує "Сімс". Головне батькові – заробити більше грошей, робоче місце у нього просто вдома за комп'ютером. Потім він їх витрачає "на комуналку, продукти та те, що просить дружина". Гру дівчата назвали "Божевільний дім". У змаганні вони посіли друге місце.

Насправді ж конкурс не можна сприймати суто як спорт, його ціль набагато ширша, ніж нагородити когось грамотою. "Для чого ми тут зібралися? Кожен, хто займається іграми, потребує нових професійних знайомств з колегами. І друга мета – дати можливість створеному проекту розвиватися далі", – розповідає регіональний координатор проекту у Східній Європі Олексій Ізвалов. Начальник Льотної академії Сергій Неділько також додав, що на таких форумах створюється інноваційне майбутнє України.

У конкурсі беруть участь навіть шкільні команди, тому для дітей це дійсно може бути непоганим стартом. У них навіть буде можливість реалізувати гру у вигляді стартапу.

Автори гри "Знайди свій дім" розробили її втрьох. Один учасник вміє моделити, інший – програмувати, а потім всі матеріали вони зібрали разом. Концепт та графіку хлопці розробляли самі. Тему дому розкрили шляхом "великих відкриттів", які має пройти головний герой.

Він втратив свій дім — Землю, йому немає куди йти, і залишився один вихід – шукати майбутню домівку. Герой збирає космічний корабель та вирушає на простори галактики. Пілот обирає на карті землі, що можуть стати його домівкою. Також він має зібрати ресурси, яких не вистачає та взяти на човен. Саме втілення ідеї, що в інтерпретації команди прозвучало як "Земля – наш спільний дім" і підкорило журі.

Переможці безоплатно отримали квиток та можливість продемонструвати свою гру на одній з найбільших ігробудівних конференцій "White nights", що проходитиме цьогоріч у Берліні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme