Кіровоградці хочуть, щоб бульдозери в Котячому оці зупинив Шокін
У Кіровограді забудовують заповідну зону. Ще трохи — і замість сосен виростуть маєтки місцевих багатіїв
- Кропивницький
-
17 вересня 2015 11:32
Історія забудови Лісопаркової почалася не вчора і навіть не в 2014-му. Вже кілька років поспіль там зводять свої "скромні" вілли офіційні й не дуже олігархи: бізнесмени, прокурори, судді, екс-керівник обласного управління МНС та інші. Пересічні громадяни, у яких можливості набивати кишені значно менші, вже до цього звикли: хай собі творять, що хочуть, аби мене не чіпали.
У січні 2015 року охочі жити в мальовничому куточку дісталися невеликого озерця Котяче око. Спочатку там вирубали широку просіку й розчистили місце під майбутню "хатинку". Потім поставили паркан, завезли бетонні плити й викопали глибочезний котлован. Протягом кількох днів (таку б активність направити на побудову, скажімо, дитячих садків - ціни б їй не було) з'явилися каналізаційні люки та силовий кабель.
Активісти і низка ЗМІ забили у дзвони. Зрештою, в. о. мера, секретар Кіровоградської міськради Іван Марковський створив своїм розпорядженням комісію з вивчення законності забудови Лісопаркової. До комісії увійшли 18 осіб - дев'ять представників громадськості, журналіст, три депутати міськради, чотири посадові особи міськради та Держземагентства і член виконкому.
Те, як чиновники з усіх сил "допомагали" розшукати необхідні документи, - тема для окремої статті. Але, незважаючи на шалений спротив бюрократів різного рангу, таки вдалося дещо "накопати".
З висновків комісії: "12 вересня 2000 року міськрада затвердила своїм рішенням (№627) Генеральний план забудови Кіровограда. У ньому чітко виділені зони забудови, відпочинку, промислові та зелені. Розробник генплану - Український державний інститут проектування міст "Діпромісто" - не позначив перспективну забудову Лісопаркової. Більше того, ця територія визначена як зелена зона з багаторічними насадженнями.
Після затвердження генплану міськрада вирішила розробити довгострокову і науково обґрунтовану програму охорони навколишнього середовища Кіровограда, зокрема з питань "охорони та раціонального використання земель, озеленення територій, збереження і розвитку об'єктів природно-заповідного фонду міста". Згідно з цією програмою, територія в районі вулиць Лісопаркової і Московської, а також проїзду Підлісного вважається Лісопарком.
16 березня 2007 року рішенням виконкому №390 затверджено список земельних ділянок, які віднесені до "природно-заповідного фонду, земель іншого природоохоронного призначення та резервних територій об'єктів нового зеленого утворення". Пункт 3 доповнення до рішення - перелік лісопарків міста, серед них - лісопарк "Сосновий" праворуч від вулиці Московської (128,9 гектара).
19 червня 2009 року обласна рада рішенням №721 визначила територію в районі вулиці Лісопаркової такою, що "входить до природно-заповідного фонду місцевого значення". Додатково "Зелений сосновий масив" у районі вулиці Лісопаркової названий ландшафтним заказником". (Якщо людською мовою, то на території Лісопаркової не можна навіть собачу будку звести, не те що дво- чи триповерхові хороми.)
Земельні ділянки на Лісопарковій роздавали міські депутати кількох скликань. Підписи під дозвільними документами на будівництво ставили головний архітектор Кіровограда Григорій Литвин, начальник Кіровоградського міського управління земельних ресурсів Сергій Максименко, начальник відділення Державного управління охорони навколишнього середовища в Кіровоградській області Юрій Сисак та інші чиновники, які мали на той час змогу "рєшать вапроси".
Третього липня 2015-го комісія відзвітувала про свою роботу на прес-конференції. Висновки передали до прокуратури та інших інстанцій.
Будівництво на Лісопарковій поки притихло, але реакції з боку правоохоронних органів та влади - нуль. У будь-який момент біля Котячого ока знову можуть загуркотіти двигуни бульдозерів та екскаваторів.
15 вересня комісія зібралася після двомісячної перерви. Вирішили звернутися до Антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури, а також попросити слова на найближчому засіданні сесії Кіровоградської міськради.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:42Сили ППО збили 50 з 73 російських дронів, якими з ночі атакують Україну
- 15:33На Кіровоградщині директор ПТУ з "командою" привласнили понад пів мільйона гривень
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 09:00 Ворог атакував Україну ракетами та дронами: ППО працювала в 4 областях, в епіцентрі удару - Одеса
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 15:34Вимагала хабар у ветерана з інвалідністю: Затримали посадовицю МСЕК з Кіровоградщини
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 23:25У Кропивницькому здорожчає проїзд у громадському транспорті
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 09:03Росіяни вкотре атакували Україну дронами-камікадзе. Знищено 50 із 80 безпілотників
- 10:59Сили ППО за ніч збили 66 "шахедів" та ракету Х-59/69
- 16:54Мистецтво вибору горілки Nemiroff PROMO
- 11:38В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у листопаді
- 10:38В Інституті демографії підрахували кількість українців, які залишилися у державі