У Кропивницькому 200 пацієнтів психіатричної лікарні з квітня можуть опинитися на вулиці

Виписати душевнохворих людей зі стаціонару збираються на початку другої хвилі медичної реформи – 1 квітня

У Кропивницькому 200 пацієнтів психіатри…
Фото умовне

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на сюжет Суспільного.

Дві сотні пацієнтів обласного психіатричного диспансеру випишуть зі стаціонару з 1 квітня. Так позначиться на лікарні друга хвиля медичної реформи – розповів головний лікар диспансеру Олександр Тарасенко. На стаціонарі залишиться 500 пацієнтів. Також, скоротять 200 працівників з 800.

За місячне лікування одного хворого Національна служба здоров'я виділятиме 7,5 тисяч гривень раз на рік, говорить Олександр Тарасенко. Це в половину менше, ніж отримують зараз. Пояснює – це гроші на зарплати працівникам, ліки та харчування. "31 березня ми випишемо всіх, і 1 квітня ми заведемо нову картку стаціонарного хворого, і покажемо, що це перший випадок у цьому році. Пролікуємо до 30 днів на суму, яка передбачена пакетом послуг і випишемо. Якщо чоловік потрапляє повторно в цьому році, Національна служба вже не фінансує. Але у нас ситуація така, що наші пацієнти можуть поступати по три-чотири рази на рік". Не всіх пацієнтів зможуть забрати додому родичі, говорить головний лікар. "Вони втратили соціальний зв'язок, у них немає житла. Ми пишемо листи в різні інстанції і отримуємо відповіді, що житло зруйноване й непридатне для життя. І уявіть – така маса людей випишеться з 1 квітня з нашого закладу. Так склалось, що окрім нашого закладу їм нікуди йти. Вони захочуть їсти й підуть просити, або красти, вбивати".

Скоротять тих працівників, які не потрібні для лікування хворих, говорить начальник обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко. "Всі заклади охорони здоров'я контрактують з Національною службою здоров'я. З 10 березня вони отримають суми за договорами. Після того кожен головний лікар матиме фінансовий план на утримання, в тому числі персоналу. Кошторис закладу не буде достатній для утримання якихось фахівців, які можуть бути зайвими, може бути поставлене питання про скорочення цих працівників". Говорить – скоротять 200 ліжок стаціонару, які не завантажені пацієнтами, що потребують постійного догляду.

За словами головного лікаря, вирішення ситуації бачить два – відміняти другий етап реформи, або дофінансовувати диспансер з бюджету.

Нагадаємо, у Кропивницькому можуть скоротити ліжка у шкірвендиспансері.

На сесії 5 березня депутати обласної ради голосуватимуть за звернення до державної влади щодо відтермінування проведення медреформи другого та третього рівнів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"