У Кропивницькому лікарня швидкої допомоги показала хірургічне обладнання за 6 млн грн

Лікарня швидкої медичної допомоги Кропивницького закупила сучасне хірургічне обладнання, яке дасть можливість лікарям проводити поширені операції без виконання класичних розрізів та з мінімальним післяопераційним періодом для пацієнта

У Кропивницькому лікарня швидкої допомог…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на міське управління охорони здоров'я.

Вартість комплексу німецького виробництва склала 5,965 млн грн. Комплекс придбано через систему ProZorro шляхом конкурентних торгів у фірми Karl Storz (Німеччина).

Кошти на нього віднайшли у міському бюджеті, хоча закупівля планувалась за кошти державної субвенції на соцекономічний розвиток.

Нове обладнання призначене для проведення лапароскопічних (операції на внутрішніх органах через невеликі розрізи), артроскопічних (з мінімальним пошкодженням м'яких тканин) операцій, а також уретерореноскопії (вивчення стану сечовивідних шляхів, сечового міхура і нирок). Використання такого обладнання хірургами дозволяє значно зменшити травму під час операції, провести її безкровно, повноцінно та всебічно діагностувати патологію, скоротити тривалість післяопераційного періоду до 1-2 днів і залишити після втручання гарний косметичний ефект. "У нас хороший кадровий потенціал, є фахові лікарі, але без такого обладнання ми не можемо конкурувати з іншими закладами. Лише роблячи дрібні розрізи і спостерігаючи все на екрані ми можемо проводити маніпуляції всередині. Тут роль хірурга мінімальна – апарат, наприклад, сам знаходить і сам заварює судину. На такому апараті працюють в Європі і ми, слава Богу, тепер теж вийшли на європейський рівень. Ми пробували працювати в тестовому режимі. Робота з комплексом - суцільне задоволення. Пацієнти встають на ноги вже на другий день", – розповідає заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Валерій Заремба.

Хірург лікарні Артур Заін говорить, таке обладнання дозволяє також скоротити тривалість операції вдвічі. Раніше артроскопічні операції тривали до 30 хвилин, зараз же їх можна завершити за 15. Комплекс також проводить фото і відеофіксацію, тож всі маніпуляції можна записувати і зберігати, як це відбувається у європейських країнах.

Ще однією перевагою обладнання є те, що воно допоможе в ранньому діагностуванні онкозахворювань у пацієнтів, а це найважливіше у лікуванні ракових хвороб. З допомогою радіохвильового обладнання, яким користувалися лікарі раніше, такої можливості не було.

За словами лікарів, основними показаннями до уретерореноскопії є виконання обстеження, пошук каменів в сечоводах, сечовому міхурі і в нирках з подальшим видаленням. Артроскопічні операції проводяться у разі пошкодження меніска, хрящів, жирового тіла, при розривах зв’язок, вивихах надколінка і його нестабільності, артритах, остеохондриті, артрозах і подібному.

Лапараскопія застосовується лікарями-хірургами у гінекології при пухлинах яєчників, ендометріозі, міомі матки, у разі кровотеч, позаматкової і трубної вагітності і подібному, а також для видалення жовчного міхура, апендициту, гриж, кісти печінки. Головлікар лікарні Руслан Іванов говорить, на сьогодні жоден лікувальний заклад у місті не має подібного комплексу в такій комплектації і з такими характеристиками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme