У Кропивницькому масово проводять небезпечні незаконні земляні роботи

Багато несвідомих містян проводять нелегальні земляні роботи, чим наражають на небезпеку кропивничан та завдають чималі збитки

У Кропивницькому масово проводять небезп…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на  "Фейсбук" начальника спецінспекції міської ради Кропивницького Андрія Максюти.

Як зазначив Максюта, практично кожного дня спеціалізована інспекція міської ради документує незаконні земляні роботи на території міста. З його слів, містяни риють дороги, тротуари, газони прилеглих територій, дороги з асфальтом і насипні. Роботи проводять у робочі дні і у вихідні.  

"Хтось копає собі зливову каналізаційну яму, хтось робить врізку до водопровідних, каналізаційних чи газових мереж. Не погодивши роботи з різних причин, але основна - щоб не гарантувати відновлення, а в разі пошкодження суміжних мереж, щоб просто не нести відповідальності. Дуже часто такі незаконні роботи призводять до серйозних наслідків: то електричний кабель "перебили" і мікрорайон залишається без світла і ремонтується балансоутримувачем мереж (а це колосальні збитки тому ж обленерго, наприклад).

То пошкодили газову трубу і величезний спальний масив взимку на декілька днів залишився без газу (знову збитки балансоутримувачу і незручності мешканцям міста - люди сидять у квартирах без можливості приготувати їжу і опалити приміщення - фактично мерзнуть через якихось хитрих телепнів "діловарів"). То такі "діловари" прокладають водопровід без погоджень з водоканалом і просто крадуть воду. Так, добросовісні за воду сплачують - а "діловари" крадуть! Так само і з каналізацією. Всі сплачують за стоки - а вони врізаються нелегально і зливають", - зазначив Максюта.

 

Порушення є і з боку підприємств, каже очільник спецінспекції.  "Є факти, коли техніка підприємств щось розриває приватникам, а на підприємстві навіть нічого не знають, що їх трактор десь риє. Це називається "шабашка" і такі факти є", - відзначив головний спецінспектор міста.

Максюта каже, що порушників вистачає і їх багато. Їх виявляють та документують порушення.

"Є факти, коли ті, хто пошкодив мережі, сплачував повну вартість їх відновлення. А це сотні тисяч гривень. Також є факти того, коли "пропетляти" не вдалося і розрите дорожнє покриття "діловарам" довелося асфальтувати. І навіть повторно переасфальтовувати, бо після першого разу провалювалося. Я знаходив таких, як вони не маскували свої роботи і як не намагалися "петляли"", - розповідає очільник спецінспекції.

Максюта акцентував, що погодження будь-яких земляних робіт з балансоутримувачем є обов’язковим. Так вимагає чинне законодавство. Якщо в містян є сумніви щодо легальності земляних робіт, свідками яких вони стали, головний спецінспектор міста просить робити фото таких робіт та телефонувати йому особисто за номером 099-482-83-00. Він запевнив, що спецінспекція перевірятиме всі сигнали, що надійдуть, а порушників каратимуть за самоуправство.

Нагадаємо, що спецінспекція склала протокол на власника недобудови на 101-му мікрорайоні через антисанітарію та порушення правил благоустрою.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme