У Кропивницькому на Веселівському родовищі радіаційний фон удвічі перевищує безпечну для людини норму

На околиці в обласному центрі зафіксували удвічі вищий радіаційний фон, що є небезпечним для людей

У Кропивницькому на Веселівському родови…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

Радіаційний фон частини місцевості глиняного кар’єру "Веселівське родовище" на околиці Кропивницького більш ніж удвічі перевищує безпечну для людини норму. Під поверхнею глиняного кар’єру площею 800 кв. м знаходиться захоронений тут радіоактивний брухт.

"На цій місцині знаходиться 224 контейнери, відповідно до акту 1988 року вони від поверхні залягають на глибині 1-1,5 метри. Що в контейнерах? В контейнерах по опису різноманітне обладнання як будівельної організації, де було розсипано цезій 137 і матеріали побутові, є предмети домашнього вжитку: шафи, стільці, одяг", - розповів начальник міської служби з надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко.

Два роки тому шукачі металу намагалися вивезти звідси радіоактивний брухт.

"Ми коли прибули на це місце, у нас шок від побаченого. Були розриті дві траншеї, контейнерів 20 було розкрито. Вони були на поверхні. Одні розкриті, інші під землею виглядали. Перш за все було треба відновити своє захоронення – загорнути траншею, що ми і зробили. Потім виготовили таблички", - поінформував заступник начальника міського управління з надзвичайних ситуацій Олексій Гненний.

Чоловіків, які два роки тому у вересні викопували радіоактивний брухт , оштрафували за незаконні земельні роботи. Безпечна для людини норма радіації складає 30 мікрорентген на годину, що дорівнює 0,3 мікрозіверта. Рівень радіації на Веселівському родовищі складає 70 мікрорентген на годину, або 0,7 мікрозіверта.

"Наші звернення, крім розуміння державний інституцій, іншого не знаходять. Ми щорічно проводимо конференції, їздили до столиці, були ініціаторами науково-практичної конференції "Про знаходження радіоактивних відходів на Веселівському містонародженні глиняних руд в Кропивницькому". Всі безпосередньо тут були. Дивилися на цю територію, розуміють, розводять руками і кажуть, що немає в державі коштів, щоб вивчити цю ситуацію, яка склалася", - зазначив Коваленко.

Нагадаємо, що науковці не зафіксували аномальних підвищень радіаційного фону у Кропивницькому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme