У Кропивницькому провели в останню путь визволительку міста Марію Майданюк

Кропивницький 12 лютого попрощався з визволителькою міста Марією Майданюк

У Кропивницькому провели в останню путь…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу міськради. 

Кропивничани провели в останню путь шановану у Кропивницькому людину, ветерана Другої світової, визволительку міста від німецьких окупантів Марію Петрівну Майданюк.

Біля будинку на Новомиколаївці, де жила Марія Петрівна зібралися найближчі люди та сусіди. Її дитинство і юність, опалені війною, припали на важкі часи захисту своєї країни від ворожої навали. Вона щиро любила своє рідне місто, завжди випромінювала позитив, була активною, надзвичайно привітною, для всіх знаходила добре слово і у будь-який момент готова прийти на допомогу. Марія Майданюк лише кілька місяців не дожила до 95 років.

На Далекосхідному кладовищі провели жалобну церемонію, Марію Петрівну вшанували хвилиною мовчання.

Довідково: Марії Майданюк незадовго до окупації Кіровограда, п’ятого серпня 1941 року, виповнилося всього 15 років, дівчина перед війною закінчила лише восьмий клас школи на своїй рідній Новомиколаївці. А наступного року вже була членом підпільно-диверсійної групи, що входила до складу партизанського загону імені Ворошилова, яким командував Семен Долженко.

Коли наприкінці грудня 1943 року партизанський загін імені Ворошилова зустрівся з підрозділами Червоної армії Другого Українського фронту, всіх боєздатних партизанів призвали до війська. Серед них була й Марія Майданюк, якій довелося у складі 252-ї стрілецької дивізії визволяти не лише нашу область, а й Кіровоград, де вона через сильну застуду потрапила до госпіталю. Одужавши, дівчина продовжила службу телефоністкою в окремому батальйоні зв’язку 299-ї Харківської стрілецької дивізії. У її складі пройшла воєнними дорогами рештою України, Молдавією, Румунією, Угорщиною, де була поранена, а закінчилася для неї війна в Австрії – поблизу Відня. Двадцятого травня 1945 року рядову Марію Майданюк було демобілізовано з війська. Її нагороджено багатьма державними нагородами й відзнаками. Серед них – ордени Вітчизняної війни 2-го ступеня, "За мужність" 3-го ступеня, княгині Ольги 3-го ступеня, медаль "За відвагу", пам’ятний знак "Партизан України", відзнаки виконавчого комітету Кіровоградської міської ради "За заслуги" І та ІІ ступенів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme