У Кропивницькому сім сотень незрячих позбавлені права на таємне голосування

Незрячим людям у Кропивницькому не створили умов для голосування у першому турі виборів Президента України

У Кропивницькому сім сотень незрячих поз…

Про проблему розповіла голова Кропивницької міської організації українського товариства незрячих людей Валентина Раєва, повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення.

Як зазначила Раєва, в Кропивницькому живуть сім сотень незрячих людей. Скільки з них не голосували на виборах у першому турі жінка не знає. Каже, що такий підрахунок не ведуть.

"Головна проблема в тому, що не було трафаретів для сліпих, надрукованих шрифтом Брайля, за допомогою яких сліпий міг би сам проголосувати, використати своє право на таємне голосування. Не мав жоден сліпий, жоден інвалід по зору у місті Кропивницькому такого права", - розповіла голова Кропивницької міської організації українського товариства незрячих людей.

Кропивничанин із вадами зору Олег Гармаш розповів, що на виборах 31 березня не голосував, бо голова дільниці відправив його додому.

"Каже: іди додому, через півгодини прийдемо до тебе. Ну я прийшов, сказав черговій, щоб гукнула, коли вони прийдуть. Вона на першому поверсі постійно знаходиться. Ну, я періодично виходив на вулицю. Нікого не було!" - обурюється Гармаш.

"Так як я зовсім незряча людина і проголосувати самостійно не могла, то зверталася до спостерігачів, тому що чоловікові не дозволили зайти зі мною у кабінку. Він запитав за якого кандидата я буду голосувати, і за мене відмітку поставив в бюлетені", - розповіла кропивничанка, яка не змогла самостійно проголосувати, Алла Фесюк.

Спостерігачі та члени виборчої комісії на дільницях не мають права заходити до кабінок з виборцями. Люди із порушеннями зору мають право заходити до кабінки голосування і голосувати у супроводі іншого виборця, розповіла громадська консультантка Громадянської мережі "ОПОРА" в області Зоя Лебідь.

"Законом України передбачено, що певні категорії виборців можуть голосувати з рідними, або із іншими виборцями. В тому числі заходити в кабінку. На жаль, через не компетенцію деяких членів виборчих комісій бувають випадки, коли забороняють виборцям голосувати", - наголосила Лебідь.

За її словами, деякі виборчі дільниці в Кропивницькому не забезпечені трафаретами зі шрифтом Брайля для незрячих, бо це не прописали  у Законі "Про вибори Президента".  

Нагадаємо, що під час голосування у першому турі виборів Президент, на дільниці працював сліпий спостерігач.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme