Театральна хода і фаєр-шоу: Як у Кропивницькому стартував "Кропфест-2019"

Новинкою цьогорічної театральної ходи, що відкривала дійство, стала участь в ній кропивницького "Сучасного Театру Сатири"

Depo.Кропивницький ділиться враженнями та світлинами з фесту.

Третій Національний мистецький фестиваль "Кропивницький-2019" традиційно відкрився театралізованою ходою. Цьогоріч в ній взяли участь не тільки професійні актори та знані колективі, а й пересічні кропивничани.

Як розповів головний режисер "Кропфесту-2019" Сергій Проскурня, бажаючим взяти участь у дійстві кропивничанам навіть не вистачило костюмів. Людей, з його слів, у колоні, що йшла від обласної філармонії до площі Героїв Майдану, було близько півтори сотні. Багато містян вже прийшли на фест у костюмах. 

У театралізованій ході взяв участь і львівський театр "Воскресіння" – улюбленець містян та добрий друг представників Мельпомени Кропивницького,  знайомий кропивничанам по фестам минулих років. Новинкою ж цьогорічної ходи стала участь в ній кропивницького "Сучасного Театру Сатири". Його провідні актори, Олександр Тесля та Олена Франтасова, а  також режисер і художній керівник Роман Бутовський одягнулися в костюми з нещодавньої комедійної прем’єри.

На центральній площі міста урочисто перед сотнями кропивничан відкрив "Кропфест-2019" Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України Kyiv Fantastic Orhestra.

На головній сцені продемонстрували документальну стрічку "Пісня буде поміж нас", присвячену культовому українському композитору Володимиру Івасюку. Цьогорічний лейтмотив Національного мистецького фестивалю "Кропивницький-2019" – творчість митця, котрий трагічно загинув 40 років тому.

До Кропивницького завітала сестра композитора  Оксана Івасюк. Пані Оксана розповіла, що концерти з піснями Івасюка лунатимуть цьогоріч по всьому світу, в тому числі в Канаді та Америці, де вона також планує бути. Вона не вперше в Кропивницькому, але каже, що щаслива знову відвідати колиску театру корифеїв, бо степова столиця її дуже приваблює своєю аурою , вулицями, архітектурою, театральною і не тільки історією та талановитими людьми.

Також Оксана Івасюк розповіла, що розслідування загибелі її брата, котре тривало багато часу, потім було закрите і знову поновлене, майже завершено. Матеріали справи підтверджують: смерть Володимира не була самогубством.

На площі лунав концерт пісень Володимира Івасюка "Івасюк Триб'ют". У концерті взяли участь відомі постаті українського шоу-бізу Юрко Юрченко, Юлія Лорд, Олексій Шпортько, Настя Тарнавська, Володимир Трач, Маргарита Мелешко, Letay, "Шпилясті кобзарі", OXITBA, Катя Chily,  Анжеліка Рудницька, Фома, Мила Нітіч, MAN SOUND та Марія Бурмака.

На відкриття "Кропфесту-2019" завітав міністр культури Євген Нищук. Він зазначив, що радий тому, що Кропивницький чи не єдине місто, котре після перейменування отримало ім’я видатного українського театрального діяча – Марка Кропивницького.

А Проскурня на питання чому в мистецькому фесті-2019 немає неповторних вистав, як це було в минулі роки, а є тільки музичні виконавці пообіцяв, що кропивничани побачать наступну "серію", -  театральну, художню та книжкову частини Третього Національного мистецького фестивалю у жовтні. І проанонсував приїзд Львівського театру імені Леся Курбаса, котрий  отримав дуже престижну в Україні премію імені Леся Курбаса за виставу Івана Уривського "Перехресні стежки" за Іваном Франком. Прем’єра вистави відбулась у Львові в грудні минулого року.

Традиційною кульмінацією відкриття стало фаєр-шоу, презентоване львівським театром "Воскресіння". Після чого львів'яни порадували кропивничан вуличною виставою в європейському форматі "Кольорові мандри".

У рамках "Кропфесту-2019" на кропивничан чекають багато видовищ. В тому числі "Зіркове ралі-2019", – ретроавтівки фінішуватимуть у Кропивницькому. Завітають у степову столицю і відомі українські гурти. Презентуватимуть проект про людей із видатними історіями життя "Герої серед нас". 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький