У Кропивницькому відбудеться благодійний книжковий аукціон

П’ятий благодійний книжковий аукціон в обласному центрі запрошує підтримати встановлення пам’ятної дошки краєзнавцю Петру Кизименку

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу міської ради Кропивницького.

У п’ятницю, 17 травня, у Кропивницькому відбудеться П’ятий благодійний книжковий аукціон. Цьогорічна акція має на меті збір коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті історика і краєзнавця з Кропивницького Петра Кизименка, а також популяризацію творів відомих українських письменників та місцевих авторів.

Нинішня колекція лотів складається переважно з книжок історичного та краєзнавчого змісту. Значна частина з них надана Ольгою Кизименко – вдовою відомого у 1980-1990 роки історика і краєзнавця Петра Кизименка. Приблизно половина книжок з підписами авторів, що підвищує їхню цінність для бібліофілів. Останніх можуть, наприклад, зацікавити автографи Романа Коваля, Олекси Різниківа, Юрія Матівоса, Сергія Жадана, Василя Мошуренка та інших.

Аукціон розпочнеться о 16:00 у приміщенні обласного краєзнавчого музею.

Довідково. Петро Кизименко (1964 – 1998) після закінчення історичного факультету КДПІ ім. Пушкіна (нині ЦДПУ ім. Винниченка) тривалий час працював в обласному краєзнавчому музеї, згодом – у державному архіві Кіровоградської області. Його історико-краєзнавчі нариси друкувалися у "Молодому комунарі", "Кіровоградські правді", "Народному слові", "Вечірній газеті", "Єлисаветі" та інших виданнях. Широкий резонанс викликали свого часу його наукові дослідження "Євреї в Єлисаветграді", "Греки в Єлисаветграді", "Бугогрардівська паланка", "Козаки не за порогами", "Гайдамаки", "Гайворонщина" (разом із Леонідом Солгутовським), "Невідома війна. ОУН-УПА на Кіровоградщині" (разом з Геннадієм Коганом). Лауреат обласної краєзнавчої премії ім. Володимира Ястребова (посмертно).

Нагадаємо, що у Кропивницькому стартувала благодійна фотосесія "Код нації".

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький