У Кропивницькому заступник міністра розповів, що випускники коледжів мають залишатись у професії

Заступник міністра освіти й науки України розповів, як трансформується фахова передвища освіта в області. Зокрема, міністерство не хоче, щоб коледжі постачали випускників університетам

У Кропивницькому заступник міністра розп…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу ОДА.

Робота закладів фахової передвищої освіти має трансформуватись. Стратегію розвитку обговорили 28 лютого на нараді з очільником ОДА Андрієм Балонем, заступником міністра освіти й науки України Єгором Стадним і керівниками закладів фахової передвищої освіти. "У 2021-му році плануємо розробити новий законопроєкт "Про фахову передвищу освіту". Виграють ті заклади, які працюють на ринку праці, а не постачають своїх випускників університетам. У ринкових умовах простежується гостра необхідність у робітниках середньої ланки. Трансформувати навчальний процес слід так, щоб випускники професійно-технічних закладів розуміли переваги роботи за спеціальністю", – відзначив Єгор Стадний.

Під час зустрічі керівники закладів фахової передвищої освіти мали можливість озвучити власне бачення проблемних питань. Зокрема йдеться про умови вступу, складнощі з матеріальним забезпеченням і важливість введення форми дуальної освіти. Одним із питань було бажання випускників шкіл здобувати освіту за кордоном. "Маємо спільно працювати, щоб студенти навчались вдома й будували тут власне майбутнє. Трансформація навчального процесу дозволить це зробити. Для глибинного аналізу ситуації ми проводимо зустрічі з керівниками освітніх закладів області", – резюмував Андрій Балонь.

Варто відзначити: на території області функціонують 22 заклади фахової передвищої освіти. У них навчається 6693 студентів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"