У соцзахисті Кропивниччини розповіли, як нараховується субсидія з "Ощадбанку"

Перерахування коштів житлової субсидії у грошовій безготівковій формі здійснюється через АТ "Ощадбанк"

У соцзахисті Кропивниччини розповіли, як…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на Департамент соцзахисту ОДА.

З 1 січня 2019 року запроваджений механізм виплати житлової субсидії у грошовій безготівковій формі через АТ "Ощадбанк".

Відповідно до пункту 112 Положення, щомісяця, структурні підрозділи соціального захисту населення до 25 числа формують реєстри призначеної субсидії та передаватимуть їх Мінсоцполітики.

Після чого, Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ"Ощадбанк". Перерахування коштів житлової субсидії у грошовій безготівковій формі здійснюється через АТ "Ощадбанк", який визначений державним уповноваженим банком, підприємствам надавачам послуг. Нараховані суми за спожиті послуги за попередній місяць АТ "Ощадбанк" до 18 числа перераховує надавачам послуг та інформує SMS-повідомленням кожного отримувача субсидії (номер мобільного зв'язку, який зазначений у заяві щодо призначення житлової субсидії) про те, яким чином відбулися взаєморозрахунки між банком і постачальниками послуг та скільки необхідно заплатити за спожиті послуги.

Перерахування коштів за послуги (витрати) здійснюється у такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Після закінчення опалювального сезону – всю суму невикористаних коштів субсидії в зв’язку з економним споживанням послуг буде перераховано на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ "Ощадбанк" (рахунок банк відкриє автоматично). Ці кошти отримувачі субсидії зможуть використати на власний розсуд.

Приклад № 1: Житлову субсидію призначено у розмірі 1500,00 грн. Фактичне споживання на послуги складають: постачання природного газу на індивідуальне опалення — 1000,00 грн.; водопостачання та водовідведення — 300,00 грн.; постачання електричної енергії — 100,00 грн. Сума коштів в розмірі 1400,00 грн. перераховуються АТ "Ощадбанк" на всі організації надавачів комунальних послуг, а саме: газопостачальній організації — 1000,00 грн.; водопостачальній організації — 300,00 грн.; електропростачальній організації — 100,00 грн. Решта коштів у розмірі 100,00 грн. залишається на обліковому записі одержувача житлової субсидії в АТ "Ощадбанк", яка враховується в наступному періоді.

Приклад № 2 Житлову субсидію призначено в розмірі 1500,00 грн. Фактичне споживання на послуги складають: постачання природного газу на індивідуальне опалення — 1200,00 грн.; водопостачання та водовідведення — 300,00 грн.; постачання електричної енергії — 100,00 грн. Сума коштів в розмірі 1500,00 грн. перераховуються АТ "Ощадбанк" на газо та водопостачальну організацію, а саме: газопостачальній організації — 1200,00 грн.; водопостачальній організації — 300,00 грн. За послугу електропостачання заявник сплачує самостійно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"