Вулиці без МАФії: кіровоградська влада пішла в атаку на незаконну торгівлю

Мерія хоче прибрати всі незаконно встановлені кіоски. Depo.Кіровоград знає, які саме

Вулиці без МАФії: кіровоградська влада п…

Останній тиждень квітня у Кіровограді пройде під знаком боротьби з незаконною торгівлею. Щоправда, бабусь, які торгують з асфальту, не чіпатимуть, а от самовільно встановленим МАФам у мерії обіцяють швидку смерть.

Першим під безжалісний кран комунальників потрапить невеликий торговельний павільйон, розміщений у людному місці на розі вулиць Бєляєва та Академіка Корольова. Кілька місяців тому він пережив серйозну пожежу, після чого не експлуатувався, проте добре виконував нову для себе роль - сміттєзбирача. Під тиском спецінспекції непотріб власник об’єкту таки прибрав, а тепер доведеться розпрощатися і з самим кіоском. Комісія з демонтажу тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення Кіровоградської міськради дала три дні на добровільний демонтаж. Якщо власник відмовиться, замість нього це примусово зроблять комунальники вже наступного тижня.

"Точну дату, коли будемо демонтувати примусово, зараз не розголошуємо, бо ми вже почали стикатися з проблемою, коли на визначений день перед встановленими незаконно кіосками наганяють автомобілів, людей, які нібито щось там роблять, купують, а насправді - заважають під’їхати техніці, яка має виконувати демонтаж", - розповів заступник міського голови Олександр Грабенко.

Якщо з МАФом-погорільцем, швидше всього, розберуться без проблем, то з двома кіосками, встановленими по вулиці Добровольського біля будинку №15, проблеми можуть виникнути. Бо їх ставив невідомо хто, причому на чужій землі.

До мерії звернулися фізичні особи, на земельних ділянках яких, власне, й знаходяться ці торговельні об’єкти. Аби покарати зухвалих підприємців, навіть пообіцяли міським депутатам та чиновникам, що самі знесуть чужі кіоски, тільки б на це дали їм дозвіл. Комісія дозволила. Щоправда, спочатку ще цього тижня знайдуть власників незаконних МАФів і повідомлять їх про добровільні три дні. Потім за справу візьметься автокран.

Аналогічний транспорт, вочевидь, доведеться застосовувати і на розі вулиці Волкова та Межевого бульвару. Там на комунальній землі теж встановили МАФ.

"Я спілкувався з керівником виробничої бази, яка розташована навпроти, він сказав, що не має ніякого відношення до цього об’єкту. Він встановлений незаконно, тому його треба демонтувати", - зазначив депутат міськради Олександр Цертій.

Наступного тижня працівникам комунального підприємства "Благоустрій", на яких покладені обов’язки демонтажу МАФів, доведеться серйозно попотіти в різних кутках міста.

Вулиці без МАФії: кіровоградська влада пішла в атаку на незаконну торгівлю - фото 1

Вулиці без МАФії: кіровоградська влада пішла в атаку на незаконну торгівлю - фото 2

Вулиці без МАФії: кіровоградська влада пішла в атаку на незаконну торгівлю - фото 3

Вулиці без МАФії: кіровоградська влада пішла в атаку на незаконну торгівлю - фото 4

Витиратимуть піт одночасно і посадовці. В останній тиждень квітня в мерії вирішили зайнятися питанням подальшої долі кіосків ПП "Інгуша". Дивлячись на теперішній зовнішній вигляд останніх, здається, що ці не доїдені іржею торговельні будки є ровесниками міста, тому встигли пустити міцне коріння. Вони вже не стоять на асфальті, а майже ростуть з нього.

Як і коли прибрати їх від ока людського, в мерії міста пообіцяли вирішити наступного тижня.

"Землі під цими кіосками немає ще з 2003 року. Крім того, самі вони знаходилися в податковій заставі. Таких об’єктів по місту сьогодні кілька десятків", - повідомила начальник управління зі сприяння торгівлі міськради Наталія Бабенко.

Чому довелося чекати аж 13 років, щоб нарешті додуматися прибрати МАФи, які відверто псують архітектурний вигляд міста, й цього разу ніхто з посадовців та депутатів не відповів.

Наступного тижня Кіровоградська мерія дізнаватиметься також, чи є законною торгівля хлібом. Зокрема, там збиратимуть всю інформацію щодо вагончиків-кіосків "Новоукраїнський хліб".

"У нас є два дистриб’ютори продукції Новоукраїнського хлібозаводу. Деякі кіоски на колесах розміщені, відповідно до паспортів прив’язки до території, деякі - на приватних земельних ділянках, а деякі - взагалі без жодних дозволів і погоджень", - зазначила Наталія Бабенко.

І насамкінець. В міській разі пригрозили знесенням кіоску, що продовжує будуватися на розі вулиць Соборної (колишня 50 років Жовтня) та Глінки.

"Розміри об’єкту відповідають документам, однак ця торговельна споруда не відповідає паспорту прив’язки. Є акт обстеження, де вказано, що там збудували лише два виходи, хоча має бути три", - пояснив віце-мер Олександр Грабенко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme