Вундеркінд з Кропивниччини винайшов спосіб провітрювання житла без втрати тепла

Назар Гарасько на обласному етапі всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу "Майбутнє України" він представив свій науково-дослідницький проект "Модернізований енергоефективний рекуператор" і обійшов майже три десятки конкурентів

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "КП".

Навчається хлопчик у дев'ятому класі Миронівської школи Світловодського району.

Тепер власний винахід юний науковець представлятиме у фінальному етапі конкурсу та на міжнародному фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018 у листопаді в Києві.

Школяр розповідає, над енергоефективним рекуператором (теплообмінником – ред.) працював півтора року. Створити винахід його наштовхнула стаття в нау­­ковому журналі, а втілити його в життя допомогла керівник гуртка обласного Будинку дитячої та юнацької творчості Світлана Піскова. "Прочитав наукову статтю про енергоефективність і придумав створити такий прилад, що удосконалить систему провітрювання, аби тепле повітря зберігалося в середині приміщення. З допомогою такого приладу можна провітрювати кімнату і не втрачати тепло, – пояснює Назар і додає, виготовлення такого приладу обійдеться у півтисячі гривень, а економія енергоресурсу і грошей від нього – величезна".

"Ми спроектували рекуператор таким чином, щоб тепле повітря з приміщення не виходило назовні, а навпаки, циркулювало всередині і таким чином температура не знижувалася. Це дає можливість економити газ", – пояснює механізм роботи винаходу свого учня Світлана Піскова.

Винахід – корисний для звичайного споживача. До такого висновку прийшло журі обласного етапу все­­української науково-технічної виставки-конкурсу і присудило винахіднику перемогу, яка відкриває йому дорогу на участь у фіналі змагання.

Назар Гарасько сподівається, і в столиці його роботу оцінять гідно, а в майбутньому його винахід ще й отримає патент. А поки приймає вітання від однокласників і друзів.

Нагадаємо, що сумський учень став учасником олімпіади у США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький