Вбивці тарганів, монтери та перехожі: Ким прикидаються "домушники" у сезон відпусток

Квартирні крадіжки складають у середньому більше 35% від загального числа крадіжок, і є найпоширенішим видом злодійства. Аби не стати жертвою шахраїв, варто заручитися дружбою з бабусь-сусідок та встановити міцні двері

Вбивці тарганів, монтери та перехожі: Ки…

Про ці та інші прийоми, які допоможуть захиститися від квартирних крадіжок Depo.Кропивницький розповіли у прес-службі поліції області.

Злодії, зазвичай, найбільш активні влітку.  Але "домушники" не нехтують роботою і не в сезон відпусток. Досвідченому "домушнику" достатньо двох хвилин, аби відкрити двері. Якщо ж двері дісталися господарям від будівельників, то її просто вибивають, а якщо вони укріплені, діють відмичками.

Аматори чи безхатьки можуть пограбувати квартиру першу, яка їм трапиться. Але найчастіше, особливо злодії-професіонали, грабують квартири по наведенню. Тому переважно страждають люди, у родині яких хтось (зокрема діти) люблять похвалитися наявними цінностями або високим статком господарів. Наступна задача шахраїв — довідатися, коли в квартирі немає нікого з дорослих. Вони стежать або випитують у балакучих сусідів. З цією метою публікується оголошення: "Створюється банк даних для бажаючих прийняти у себе родини на період своєї відпустки. Порядок і високу оплату гарантуємо. Укажіть можливі умови проживання, термін, тощо".

Людей, які клюнули на таке оголошення, після їхнього повернення з відпустки чи коротких вихідних чекають розкрадені квартири, і нарікати їм доводиться тільки на свою довірливість. Успішно використовується злочинцями нехитрий прийом: на під'їздах в багатоквартирних будинках щорічно з'являється оголошення місцевої санепідемстанції, у якому жителям обіцяють безкоштовно видати засіб, що гарантує повний захист від тарганів. Для тих, хто в призначений день і годину буде відсутній в будинку, засіб відпустять у заздалегідь приготовлену і поставлену біля дверей квартири баночку. Що далі — неважко здогадатися: той, хто довірливо відгукнувся на пропозицію, знайде свою квартиру з тарганами, і без речей.

Про відсутність господарів довідуються, подзвонивши по телефону або в двері. Якщо хтось є, запитують: "Це не ваша машина внизу? Вона нам загороджує проїзд. А може, сусіда? А він є зараз? А коли буде?" тощо. Для проникнення в будинок прикидаються електромонтерами, водопровідниками, рознощиками телеграм. Здебільшого люди довірливо впускають їх у свої квартири.

У поліції радять обзавестися на дверях міцним ланцюжком та не соромитися через відкритий на величину ланцюжка простір перевірити в незнайомців документи.

Розбійники застосовують і такий простий спосіб виманювання господарів із квартири, як викручування пробок електрощита в парадному. Раптово у квартирі гасне світло. Господар виходить з темної квартири і відразу одержує удар по голові.

Щоб уникнути цього, якщо є можливість, радять об'єднатися із сусідами і зробити ще одні металеві двері в загальному коридорі.

Часто шахрай шукає будинок, де вдень знаходяться тільки діти шкільного віку. Подзвонивши в квартиру, він повідомляє дитині, що принесли гроші, нібито узяті в борг у батьків. Діти, як правило, довірливо відкривають "дядькові", що, передавши кілька купюр, наполегливо рекомендує покласти їх туди, "де мама і тато зберігають гроші". Визначивши місце "скарбнички", злодій просить принести йому склянку води й у цей час швидко "діє".

Зникнення заощаджень, як правило, виявляється тільки після повернення батьків з роботи.

Убезпечити себе від "домушників" на всі 100%, якщо квартира протягом дня порожня, — майже нездійсненна мрія. Але, дотримуючись елементарних правил, можна убезпечити своє майно.

Практичні поради

Не залишайте ключі від квартири, в тому числі в"обумовленому місці" (під килимком, на коробці дверей), та не передавайте їх стороннім. Якщо втратили хоча б один з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм.

Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби.

Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.

Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні. Якщо ви самі вдома, не впускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо вночі. Попередьте про це дітей.

Виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях.

При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Їх неодмінно має бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом.

Якщо двері мають недостатню товщину листкового заліза, то навіть найбільш надійні замки можна вирізати, відкриваючи їх, немов консервну бляшанку.

Потоваришуйте з сусідами, особливо пенсіонерами, які, перебуваючи вдома, зможуть періодично наглядати за оселею. Щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення невідомих до вашої квартири, зверніться до охоронних структур для встановлення системи сигналізації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme