Очима сталкера: Як виглядає справжня Зона відчуження

Depo.Кіровоград поспілкувався з нелегальним сталкером

Очима сталкера: Як виглядає справжня Зон…

30 кілометрів довкола станції - так звана зона відчуження. Більшість людей звідти виселили, але в селах можна зустріти аборигенів, які відмовилися покидати рідні місця. Потрапити туди можна як офіційно - скориставшись послугами численних туроператорів, так і ні - обравши маршрут самостійно чи звернувшись за допомогою до тих, хто організовує нелегальні екскурсії. В останньому випадку, правда, можна натрапити на правоохоронців, однак це не зупиняє сталкерів.

Кореспондент Depo.Кіровоград поговорив з одним із них.

Станіслав береться і за законні тури - з оформленням всіх документів та обов’язковим проїздом через КПП "Дитятки". Але, як каже сам, програма стандартна: Чорнобиль, Прип’ять... Індивідуальні поїздки обійдуться дорожче, проте це буде значно цікавіше:

- Ночівлі відбуваються в занедбаних будинках у спальниках і наметах. Тривалість походу - зазвичай чотири - шість днів, іноді буває й тиждень, якщо дозволяє вільний час. У самостійній екскурсії можна побачити дещо більше (ЗРК "Волхов", віддалені покинуті села тощо), і стільки часу, скільки захочеться, а історичні дані того чи іншого місця дізнатися з Інтернету.

- Щоразу новий маршрут чи ходите одним і тим же?

- Так як люблю різноманітність, маршрути періодично змінюють один одного, але в основному це два - три звичних, зручних.

- Що найцікавішого в екскурсіях?

- Єднання з природою, дотик до історії, відпочинок від міської суєти, інтерес до незвіданого, постійно нові пригоди. Навіть якщо йти кілька разів одним і тим же маршрутом, то сам похід буде зовсім не схожий на попередній. Запланувати все до дрібниць тут складно, і постійно трапляються непередбачувані моменти. Іноді доводиться кардинально міняти маршрут на півдорозі до Прип'яті, скажімо, в результаті так званого "палева", коли помітила охорона.

- Ви, напевно, знаєте про гру "Сталкер". Вона схожа на реальну Зону?

- Ця гра абсолютно нічого спільного з реальною Зоною не має, хіба що деякі схожі деталі об'єктів. Там багато відмінностей. Реальна зона набагато цікавіше, якщо її розуміти.

- Відчуваєте мандраж перед черговий походом? Страх? Що справді страшного є в Зоні?

- Ні, я відчуваю інтерес до наступного походу як до чогось нового й цікавого. Якщо чогось боїшся, то краще не робити. Небезпека, безумовно, є: це і дикі звірі, яких розвелося за 30 років на території чимало, це і зруйновані будівлі, хати, колодязі. Є місця з дуже небезпечним рівнем випромінювання, де можна перебувати лічені хвилини, щоб не завдати шкоди здоров'ю.

Одноденна легальна екскурсія обійдеться громадянину України (15 чоловік у групі, проїзд та вечеря включені) у 67 доларів США. Для іноземців тури коштують трохи більше.

Ось так виглядає Зона (всі фото - зі спільноти "Чорнобильська зона очима сталкера" у "ВК")

Як виглядає Зона відчуження - фото 1

Як виглядає Зона відчуження - фото 2

Як виглядає Зона відчуження - фото 3

Як виглядає Зона відчуження - фото 4

Як виглядає Зона відчуження - фото 5

Як виглядає Зона відчуження - фото 6

Як виглядає Зона відчуження - фото 7

Як виглядає Зона відчуження - фото 8

Як виглядає Зона відчуження - фото 9

Як виглядає Зона відчуження - фото 10

Як виглядає Зона відчуження - фото 11

Як виглядає Зона відчуження - фото 12

Як виглядає Зона відчуження - фото 13

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme