Хто з народних обранців не проти імперських назв в Україні
Законопроекту, який заборонить використання в назвах міст імен московських царів, зник з порядку денного Верховної Ради
- Кропивницький
-
25 листопада 2015 15:15

Народні депутати так і не спромоглися "дати хід" законопроекту, який би вберіг Кіровоград від перетворення на місто імені російської Єлісавети, а українські міста загалом - від нав'язування імперських назв під виглядом "історичних", передає Depo.Кіровоград.
Так, у вівторок, 24 листопада, "народні обранці" ледь вдалося проголосувати за включення законопроекту №3368 "Про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо встановлення географічних назв" до порядку денного.
Проектом пропонується заборонити присвоювати географічним об'єктам "які є іменами або псевдонімами монархів, державних, політичних, військових діячів Російського (Московського) царства, Російської Імперії ХIV-ХХ століть або похідними від них, назви, співзвучні з такими іменами або псевдонімами, назви, які містять у собі елементи титулів монархів Російського (Московського) царства, Російської Імперії ХIV-ХХ століть". Судячи з усього, депутатів така ідея "не надіхнула": питання виносили на голосування чотири рази, поки не назбирали 234 голоси "за".
За цей закон проголосувало лише троє з семи кіровоградських депутатів, яким "світить" стати "єлісаветградськими". Це один з авторів законопроекту Олександр Горбунов з "Народного фронту (голосував "за" усі чотири рази), Станіслав Березкін ("Партія Відродження", підтримав законопроект тричі), та "радикал" Дмитро Лінько.
Один раз натиснув "проти", а потім взагалі проігнорував голосування затятий критик законопроекту Костянтин Яриніч від "БПП". Ще один "кіровоградець", до зубного болю знайомий киянам, Олесь Довгий (депутатська група "Воля народу") не проголосував жодного разу. Крім того, не прийшли на сесійне засідання Анатолій Кузьменко("БПП") та Михайло Поплавський ("Воля народу").
Наразі ж результати голосування за те, щоб українські міста не славили російських царів, виглядає наступним чином.
Від БПП "проти" не голосував ніхто. Утрималися двоє: Голубов Д.І. та Чекіта Г.Л. Проігнорували голосування: Андрієвський, Бєлькова, Вадатурський, Грановський,
Джемільов, Домбровський, Євлахов, Єфімов, Загорій,Кобцев, Козир, Король, Кутовий, лаврик, Лесюк, Мушак, Продан, Рибак, Усов, Чепинога, Шверк, Юринець і Яриніч. Загалом – 23. Ще 21 депутат до засідання не дійшов. "За" проголосували 26 депутатів.
Від "Народного фронту", який загалом дав 68 голосів "за", не проголосували Логвинський і Пашинський. Відсутні 11 депутатів.
Серед позафракційних 21 депутат сказав "за", Безбах виступив проти, а Матвійчук – утримався. Не голосували: Атрошенко, два Балоги (з трьох), Батенко, Герега, Денисенко, Константіновський, Купрій, Негой, Тарута, тобто 11 депутатів. Ще 16, з Філатовим і Ярошем включно, не вийшли на робоче місце.
З "Опозиційного блоку" ніхто не проголосував ні "за", ні "проти", але п'ятеро – Дунаєв, Матвієнков, Мірошниченко, Сажко, Шурма - утрималися. Ще 28 "опоблоківців" не проголосували, 10 - вісутні.
"Самопоміч" дала 19 голосів "за", одного "не голосував" (Острікова) і шість відсутніх.
"Відродження": Гуляєв і Ільюк утрималися. Не голосували 14 депутатів: Барвіненко, Біловол, Бобов, Бондар, Кацуба, Кіссе, Клімов, Ланьо,Ничипоренко, Остапчук, Святаш, Хомутиннік, Шкіря і Яценко. Відсутні 4 депутати. Троє депутатів підтримали законопроект.
Радикальна партія – не голосували Вітко і Кириченко. Семеро відсутніх, 12 – "за".
"Воля народу". Молоток, Рябчинський і Фурсін утрималися. Не голосували семеро: Бандуров, Гіршфельд, Деркач, Довгий, Лабазюк, Онищенко та Пономарьов. Відсутні шість депутатів. Четверо проголосувало "за".
Нарешті, "Батьківщина" дала 14 голосів "за" і лише п'ятеро - відсутніх.
Коли будуть депутати розглядати цей законопроект, невідомо: у вівторок до нього так і не дійшли, а в середу з порядку денного він вже зник, хоча мав би перескочити автоматом.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:38Ракетно-дронова атака на Кіровоградщину: пошкоджена ЛЕП та будинкі
- 14:31 У березні українські дрони знищили понад 77 тисяч ворожих цілей
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 22:20Хвороби відступають: За тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 знизилась на 22%
- 11:19Депутат однієї з міськрад Кіровоградщини зі спільниками організував постачання неякісного одягу для військових. Збитки мільйонні
- 23:25 Деталі від ГУР: рф активізує інформаційні операції
- 13:30Як отримати статус УБД: Ключові зміни
- 21:21Відтепер ВПО, українцям за кордоном та на ТОТ легше буде отримати пенсію
- 20:59Гранатомети, комплектуючі до дронів, автомати та вибухівка: Піймали 9 торігців зброєю у кількох регіонах ФОТО
- 20:33 Попри зменшення кількості нових випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19, в 10 областях перевищений епідпоріг
- 10:06Тривога тривала 8 годин: Вночі російські дрони атакували Кіровоградщину
- 11:19В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у квітні
- 15:25Рідкісні артефакти IV-V століття, які намагалася збути жителька Кіровоградщини, передали до Національного музею історії України ФОТО
- 11:33Перед судом постануть двоє агентів РФ, що вчинили диверсії на Кіровоградщині ФОТО
- 19:58У Кропивницькому зросла кількість постраждалих внаслідок наймасованішої повітряної атаки Відео
- 19:44Пенсіонер з Київщини організував продаж БАДів з канабісом по всій Україні (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 11:56Кількість постраждалих у Кропивницькому зросла, - ОГПУ
- 08:18Кропивницький зазнав масованої повітряної атаки, серед поранених діти
- 23:06 Росіяни масовано атакують Кропивницький: більше 10 вибухів Відео