Хто з народних обранців не проти імперських назв в Україні
Законопроекту, який заборонить використання в назвах міст імен московських царів, зник з порядку денного Верховної Ради
- Кропивницький
-
25 листопада 2015 15:15
Народні депутати так і не спромоглися "дати хід" законопроекту, який би вберіг Кіровоград від перетворення на місто імені російської Єлісавети, а українські міста загалом - від нав'язування імперських назв під виглядом "історичних", передає Depo.Кіровоград.
Так, у вівторок, 24 листопада, "народні обранці" ледь вдалося проголосувати за включення законопроекту №3368 "Про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо встановлення географічних назв" до порядку денного.
Проектом пропонується заборонити присвоювати географічним об'єктам "які є іменами або псевдонімами монархів, державних, політичних, військових діячів Російського (Московського) царства, Російської Імперії ХIV-ХХ століть або похідними від них, назви, співзвучні з такими іменами або псевдонімами, назви, які містять у собі елементи титулів монархів Російського (Московського) царства, Російської Імперії ХIV-ХХ століть". Судячи з усього, депутатів така ідея "не надіхнула": питання виносили на голосування чотири рази, поки не назбирали 234 голоси "за".
За цей закон проголосувало лише троє з семи кіровоградських депутатів, яким "світить" стати "єлісаветградськими". Це один з авторів законопроекту Олександр Горбунов з "Народного фронту (голосував "за" усі чотири рази), Станіслав Березкін ("Партія Відродження", підтримав законопроект тричі), та "радикал" Дмитро Лінько.
Один раз натиснув "проти", а потім взагалі проігнорував голосування затятий критик законопроекту Костянтин Яриніч від "БПП". Ще один "кіровоградець", до зубного болю знайомий киянам, Олесь Довгий (депутатська група "Воля народу") не проголосував жодного разу. Крім того, не прийшли на сесійне засідання Анатолій Кузьменко("БПП") та Михайло Поплавський ("Воля народу").
Наразі ж результати голосування за те, щоб українські міста не славили російських царів, виглядає наступним чином.
Від БПП "проти" не голосував ніхто. Утрималися двоє: Голубов Д.І. та Чекіта Г.Л. Проігнорували голосування: Андрієвський, Бєлькова, Вадатурський, Грановський,
Джемільов, Домбровський, Євлахов, Єфімов, Загорій,Кобцев, Козир, Король, Кутовий, лаврик, Лесюк, Мушак, Продан, Рибак, Усов, Чепинога, Шверк, Юринець і Яриніч. Загалом – 23. Ще 21 депутат до засідання не дійшов. "За" проголосували 26 депутатів.
Від "Народного фронту", який загалом дав 68 голосів "за", не проголосували Логвинський і Пашинський. Відсутні 11 депутатів.
Серед позафракційних 21 депутат сказав "за", Безбах виступив проти, а Матвійчук – утримався. Не голосували: Атрошенко, два Балоги (з трьох), Батенко, Герега, Денисенко, Константіновський, Купрій, Негой, Тарута, тобто 11 депутатів. Ще 16, з Філатовим і Ярошем включно, не вийшли на робоче місце.
З "Опозиційного блоку" ніхто не проголосував ні "за", ні "проти", але п'ятеро – Дунаєв, Матвієнков, Мірошниченко, Сажко, Шурма - утрималися. Ще 28 "опоблоківців" не проголосували, 10 - вісутні.
"Самопоміч" дала 19 голосів "за", одного "не голосував" (Острікова) і шість відсутніх.
"Відродження": Гуляєв і Ільюк утрималися. Не голосували 14 депутатів: Барвіненко, Біловол, Бобов, Бондар, Кацуба, Кіссе, Клімов, Ланьо,Ничипоренко, Остапчук, Святаш, Хомутиннік, Шкіря і Яценко. Відсутні 4 депутати. Троє депутатів підтримали законопроект.
Радикальна партія – не голосували Вітко і Кириченко. Семеро відсутніх, 12 – "за".
"Воля народу". Молоток, Рябчинський і Фурсін утрималися. Не голосували семеро: Бандуров, Гіршфельд, Деркач, Довгий, Лабазюк, Онищенко та Пономарьов. Відсутні шість депутатів. Четверо проголосувало "за".
Нарешті, "Батьківщина" дала 14 голосів "за" і лише п'ятеро - відсутніх.
Коли будуть депутати розглядати цей законопроект, невідомо: у вівторок до нього так і не дійшли, а в середу з порядку денного він вже зник, хоча мав би перескочити автоматом.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 17:28 Зеленський затвердив реформу МСЕК
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 09:00 Ворог атакував Україну ракетами та дронами: ППО працювала в 4 областях, в епіцентрі удару - Одеса
- 09:40У НБУ вважають, що інфляція в Україні може прискоритися
- 15:34Вимагала хабар у ветерана з інвалідністю: Затримали посадовицю МСЕК з Кіровоградщини
- 13:22Відстрочка онлайн: Хто може скористатися новою функцією додатку Резерв+
- 23:25У Кропивницькому здорожчає проїзд у громадському транспорті
- 22:22З початку війни в українців змінилися харчові звички: Про що мова
- 00:02 Запущено, збито, локаційно втрачено: У Повітряних силах оприлюднили статистику нападу ворожих дронів за три місяці
- 09:03Росіяни вкотре атакували Україну дронами-камікадзе. Знищено 50 із 80 безпілотників
- 10:59Сили ППО за ніч збили 66 "шахедів" та ракету Х-59/69
- 16:54Мистецтво вибору горілки Nemiroff PROMO
- 11:38В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у листопаді
- 10:38В Інституті демографії підрахували кількість українців, які залишилися у державі
- 11:10 Статки голів МСЕК "зашкалюють": Де живуть і працюють мільйонери "від медицини"
- 10:16 Сили ППО збили 41 російський дрон, ще 32 - локаційно втрачені
- 13:53 Ракети різних типів та дрони: Що і де вдалося збити ППО цієї ночі