Забіг щасливих людей: Як у Кропивницькому провели третій напівмарафон

Krop Half Marathon 2019, до якого долучилися гості з інших міст та країн, пройшов в обласному центрі

Depo.Кропивницький побував на забігу, що вийшов за рамки просто спортивного дійства. Бо першим помітно було не стільки змагання, як неймовірна кількість усміхнених людей.

Півмарафон зібрав як дорослих учасників та учасниць, так і найменших. Призами за кращий час нагороджували навіть бігунів, старших за 65 років. Географія забігу теж широка: приїхали гості зі столиці та різних регіонів України, а також долучилися учасники з Лівану та Ізраїля, які зараз живуть у Кропивницькому.

Рух у районі Козачого острова та по маршруту слідування учасників був перекритий з самого ранку, а біля стартового містечка напівмарафону вже з 07:00 видавали стартові пакети учасників. Кожен, показавши паспорт, отримував свій порядковий номер з чіпом всередині, що потім дозволило організаторам точно відслідкувати час. Тут же кожен за власні кошти міг отримати і футболку з написом Krop Half Marathon 2019.

Тут же приготували намет з водою та столик, де волонтери нарізали фрукти, аби учасник міг "підкріпитися" вже безпосередньо під час забігу.

Продовжила підготовку енергійна руханка для учасників, які провела Світлана Рубцова. Це був майже танцювальний флешмоб, який ще допоміг добряче "струсонути" тіло і настрій.

Привітав учасників забігу організатор та координатор Kro Run Club Іван Поліщук. Цього року напівмарафон проводився за кошти Громадського бюджету-2019, бо проект став одним з переможців. Щоправда, допомагали в проведенні і спонсори.

Вже після руханки та власної розминки учасники забігів розділилися на такі дистанції: безпосередньо напівмарафон (21 км), "Гарячка десятка" - 10 км, "Fun run" - 5 км та "Миля добра" - 1,8 км. Остання має таку назву, бо кошти, які сплатили учасники підуть на порятунок життів.

Дещо пізніше на відстань 500, 300 та 100 метрів стартували діти. "Біжите он до тієї тьоті, а потім обходите її", - пояснювали трирічним спортсменам умови забігу.

Про безпеку та здоров'я учасників теж подбали: хоч шлях забігу був нанесений на карту, на маршруті стояли волонтери, які були живими дороговказами, тому заблукати ніхто не міг. Були тут і медики "швидкої", і загін швидкого реагування "Червоного Хреста". У стартовому містечку поставили водну рамку, що давала необхідну порцію охолодження.

 

Серед учасників можна було помітити батька з дитиною у візочку, а також декількох учасниць у яскравих костюмах.

Доки тривав забіг, для вболівальників проводили конкурси про здоровий спосіб життя, а дітлахи могли вдосталь помалювати на асфальті.

Тому година нагородження настала швидко: почали з переможців дитячих забігів. Потім нагороджували переможців на дистанції 5 км - серед чоловіків третім став Володимир Ігнатенко, другим - Максим Федорут, першим - Роман Василець. Серед жінок третьою стала Марина Щерба, другою - Людмила Завадська, першою - Віта Осьмачко. Найкращий результат на цій дистанції - 18 хв. 49 сек. Десять кілометрів найшвидше подолали Олег Федоренко (39:14), Сергій Вінніченко, Василь Лашкул. Приз за кращий результат у віковій категорії 65+ отримав Микола Прасло. А серед жінок найкраще «Гарячу десятку» пробігли Катерина Урсулова, Оксана Бурець, Ольга Червоненко. А яскрава Ірина Стеценко стала першою на цій дистанції у віковій категорії 40-65 років.

Нагородили і переможців головної дистанції - 21 км. Це - Олександр Шелест, Віктор Сенчишин та Денис Винников. Втім, точний час поки що опрацьовується на сторінці марафону.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook