Як юнак з Лівану у Кропивницькому замінив "колу" борщем та відкрив у собі марафонця

Майже три роки тому, приїхавши до Кропивницького на навчання, ліванець Карім Ібрагім Карім важив до 100 кілограмів, а зараз увійшов в число 40 кращих легкоатлетів із майже 3 тисяч учасників київського напівмарафону

Як юнак з Лівану у Кропивницькому заміни…

Студент третього курсу Донецького медуніверситету Карім без зайвих запитань розповідає: коли приїхав до Кропивницького, важив 98 кг. "А зараз моя вага - 78 кг. Це я зміг за п'ять місяців", - каже він. Мету схуднути він поставив собі тут сам - лише навчання і спорт, плюс дуже хотів скинути вагу.

Карім розповідає, що у Лівані, як і в Україні, полюбляють на свята накривати стіл з різноманітними стравами та теж можуть смачно поїсти. Втім, він не так “налягав” на національні страви, як їв багато піци, пив газовану воду, не відмовлявся від хліба. "Та й їв я дуже багато кожного дня, а бігав, коли ще був повним, з батьком або друзями, рідко", - каже хлопець.

Сім'я у нього спортивно-медична: батько, якому 55 років, займається стоматлогією, а у вільний час тренує футбольну команду, а молодша сестра, яка ще ходить до школи, теж займається спортом. Але подолати зайву вагу Карім вирішив самостійно, а не через чиїсь нарікання. "У мене всередині був спортсмен, але ніхто не вірив у мене, а я у себе вірив", - говорить хлопець.

Вже у Кропивницькому хлопець без жодних порад з Інтернету визначив, що треба зробити: не пити "пепсі" та іншу солодку газовану воду, хліб їсти два рази на тиждень і, до того ж, щодня ходити на тренування. Список його особистих та категоричних "табу" продовжують алкоголь, кальян та сигарети. "Але всі люди тут палять", - каже хлопець про те, що бачить щодня.

Їжу Карім готує кожен день сам вдома. Готує страви з рису, курки, м'яса, яєць - з всього, де є протеїни. Як майбутній лікар знає, що корисне, а що – ні. Українська кухня Каріму теж дуже подобається. Вдома він сам готує борщ - "найсмачніший борщ". Щоправда, в Лівані ще не готував його рідним. Карім добре говорить російською і перераховує усе необхідне для борща, а от цибулю і деякі інші овочі називає українською. "Борщ – це добре для здоровя", - каже він.

Вдома, під час перших канікул, всі говорили щось на зразок "Карім, ти такий худий, треба їсти". Але його це не змусило змінити режим чи припинити тренування. У його телефоні є відеоролик, де він для зберіг себе "до" та "після" - з різною вагою, але однаковою посмішкою. "Коли перед першим курсом мене бачив батько в Лівані, я йому пообіцяв, коли приїду на канікули, він побачить мене іншим Карімом", - згадує він. Батько тоді поблажливо сказав "Побачимо, як буде", бо до кінця не вірив у синову задумку.

Але коли всі родичі вперше побачили його після повернення з України в аеропорту – заплакали. Карім навмисно останні три місяці перед своїм приїздом не постив фото у соцмережах та нікому не відсилав. Лише сказав, що прилетить і "для всіх буде великий сюрприз". Рідні були дуже заінтриговані, але витримали цю паузу.

Відео про своє перетворення Карім не видаляє, щоб нагадувало про себе інакшого. І тепер тренується не сам, а з командою, яка стала вперше у місті організовувати біговий напівмарафон. В Інтернеті Карім спеціально шукав такий клуб і знайшов. Поговорив з лідерами клубу, і вони запросили його на тренування. Зараз він товаришує з Іваном Поліщуком і Станіславом Зелінським, які цьогоріч готують наступний KropHalfMarathon.

Для участі у регулярних тренуваннях треба дотримуватись режиму. Якщо є пари у другу зміну, Карім прокидається о 07:00. А якщо в першу зміну, то тренування буде після занять, але буде обов'язково. Навіть якщо погода псується, тренування відбуваються на свіжому повітрі.

Сумарно за тиждень хлопець пробігає 70 км. Одне тренування, так зване довге – це 25 км за один забіг. І одне тренування на дистанції 6 км відбувається у швидкому темпі. Бувають пробіжки з інтервалами – швидко-повільно і навпаки.

Тепер однієї пари кросівок у легкоатлета-початківця вистачає на п'ять місяців, а потім він купує нові. А після того, як Карім набув форми, став виїздити на змагання.

Він уже був на напівмарафонах у Черкасах та Києві. У Черкасах став 17-м з 300 учасників. Сам не сподівався на хороший результат, а пробіг 10 км лише за 42 хвилини. Півмарафон у столиці 29 березня зібрав 2900 учасників, і Карім став 41-м у загальному заліку та 34-м серед чоловіків. Довжина дистанції теж була 10 км.

У найближчих планах - змагання в Черкасах 19 травня. Але тут треба "економити" сили - можливо, доведеться пробігти всього 5 км. Попереду у Каріма перші та найбільш відповідальні змагання у Кропивницькому: 26 травня у місті буде масштабна подія - 10 км KropHalfMarathon. Цю відстань він хоче подолати за 39 хвилин.

Карім говорить, що найскладніше було почати та втриматись від смачної, але шкідливої їжі. Зараз він хоче бути кращим і кращим. І в тому, що колись будуть перші місця, він теж не сумнівається. За його словами, кожна людина може привести себе у форму, головне — вірити у свої можливості.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme