Кусатиме "Слуг народу": Як живе Шарик з Кропивниччини, якого пропонував продати Брагар

Пенсіонерка Любов Колюча з Кропивницького району та її безпородний собака Шарик за останні дні здобули шалену популярність та зірвали черговий нарив української політики, який не можна виправдати ні молодістю, ні недосвідченістю новообраних депутатів. Баба Люба тепер дуже ображена на "Слуг народу" за яких голосувала, а її собаці хтось завів телеграм-канал

Кусатиме "Слуг народу": Як живе Шарик з…

Реанімація, кредити на лікування, зменшення субсидії, пенсія у дві тисячі гривень та вибачення нардепа. Ось що редакція Depo.Кропивницький дізналася про життя пенсіонерки, яку безпідставно на усю країну образив нардеп від "Слуги народу" Євгеній Брагар.

"Яцілоп Брагар"

У відчаї жінка додзвонилася у прямий ефір телеканалу "112", де якраз віщав Брагар. "Я пенсіонерка з Кіровоградської області. Отримую 2 тисячі гривень пенсії. За газ дуже багато платити і ще зробили транспортировку у нас навіть не вистачає пенсії. Що нам далі робити? Будь ласка поясніть", – сказала пенсіонерка. На що Брагар порадив оформити субсидію.

Жінка відповіла, що субсидія вже є. "А що ж тієї субсидії? Вони більше як по 200 грн у зв'язку з теплом забрали з субсидії", – відповіла жінка.

"Маєте ще майно інше?" – запитав депутат.

далі з розмови стало відомо, що за газ жінка має сплатити 1953 грн у цьому місяці, плюс майже 200 грн за так зване транспортування газу. Після виплат на життя в неї залишилося мінус 107 грн.

"От як можна прожити на це? Хай пояснить нам (депутат). Ми його вибирали. Для чого?", – запитала розчарована пенсіонерка. При цьому Брагар продовжив відповідати на своє "уявне" запитання, а не те, яке прозвучало.

"Прожити у цих умовах дійсно важко, але ми ще не знаємо, чи є у неї інше майно, тому що субсидія надається залежно від наявності іншого майна та майнового стану. Я особисто зустрічав випадок, коли жінка хотіла отримати субсидію, маючи декілька квартир. Якщо людина має декілька квартир, відповідно, вона має відповідне майнове становище та не потребує надання якоїсь додаткової субсидії", – сказав він, ніби знущаючись з цієї пенсіонерки та інших українців.

Ведучий хотів повернути розмову в правильне русло, нагадавши, що це "не та ситуація". Але Брагар не здавався: "Ми не знаємо, яка ситуація у додзвонювача".

"Слухайте, якщо навіть у неї є ще якесь майно, якщо собака є у дворі, як сказав пан Олександр", – іронізував ведучий, що це і є все ймовірне "багатство", яке може бути у середньостатистичної пенсіонерки. І тут почався "коронний номер" Брагаря, який прославив його на усю країну.

"Якщо елітної породи в дворі, то вона може його продати і отримати…", – почав він. Потім повторив ще раз: "Якщо елітної породи, то може вона його продати у будь-який момент і спокійно собі сплатити. Ясно?" – сказав Брагар. Такі слова викликали обурення у всієї студії, а згодом і в України. Потім депутат повернувся до своєї тези про декілька машин та демонстрацію нульового прибутку, щоб отримати субсидію. Це є неприйнятним, на його думку.

Судячи з виступу народного депутата, він навіть не зрозумів, що сказав. Вже згодом, після обурення у соцмережах, вибачився. "Мені дуже прикро, що мої висловлювання на 112 каналі з приводу субсидій викликали таку бурхливу реакцію. Я є новою особою в політиці та ще не навчився відповідати на чутливі питання", – пише він.

Треба сказати, це вже другий зашквар Брагаря за тиждень. Першим, після якого він в соцмережах отримав прізвисько "Яцілоп", стало подання заяви на волонтерку Настю Конфедерат, яка разом з подругою Яриною Чорногуз була змушена вийти з маршрутки через скандал з водієм, який відмовився вимикати російський серіал. Брагар знайшов в словах Конфедерат "дискримінацію за мовною ознакою".

Настя Конфедерат після цієї заяви до поліції навіть зраділа, що зірвала цей "нарив Брагаря", коли закликала не дивитись російський серіал.

Повторно "нарив Брагаря" зірвала Любов Колюча з села Аджамки.

Газові поневіряння баби Люби та інших пенсіонерів Аджамки

Баба Люба все життя живе у селі, працювала там на автостанції, зараз пенсіонерці 66 років. Як розповіла Depo.Кропивницький голова Аджамської сільської ради Тетяна Зайченко, заява депутата наробила справжнього галасу в селі, де мешкають більше 3600 людей. У неділю цілий день там зустрічали журналістів, три знімальні групи центральних телеканалів їдуть до села і в понеділок, 3 лютого.

У неділю люди вийшли поспілкуватися з журналістами і розповісти про проблеми з газовим опаленням. Громада приїхала підтримати бабу Любу і висловити обурення щодо неприпустимої поведінки народного депутата і зневаги до людей. Жителі вважають, що це неповага до простих жителів, пенсіонерів, сільської території, і Брагар не мав права таке говорити.

"Те, що озвучила Любов Павлівна у прямому ефірі, це проблема не тільки її, а й всієї України, і стосовно "транспортування" газу теж. І взагалі, малі пенсії, і як наші пенсіонери виживають, сплачуючи за ці всі комунальні послуги", – зазначає голова села. За словами Тетяни Зайченко, Євгеній Брагар зв'язався телефоном з бабою Любою та приніс свої вибачення.

У селі живе більше 1200 пенсіонерів. Більшість живуть одні, без дітей. Оформлюють субсидію. "Ми допомагаємо, є уповноважена особа при сільській раді і возимо довідки в соцзахист", – каже Тетяна Зайченко.

Закони, про які намагався говорити Брагар на телебаченні, теж працюють: в однієї людини - донька за кордоном, але прописана у хаті, тому отримувати субсидію пенсіонерка не може. Їй відмовили через відсутність інформації про доходи працюючої доньки. Втім, якщо і є у пенсіонерів дорослі діти, навіть і за кордоном, не завжди вони допомагають батькам. Проблем багато і в кожної родини свої, але у більшості селян вони схожі. "Переважно в нашому селі всі пенсіонери субсидію отримують. У цьому році зменшилися суми по субсидіях. Це і пільгові категорії учасників АТО, і пенсіонерів. Ось і в баби Люби теж сума субсидії зменшилася у порівнянні з минулим роком. Звичайно, що бабуся була у відчаї і подвзонила на телеканал", – розповідає голова села.

В основному село газифіковане. Але, коли почали підійматися ціни, більшість людей, щоб вижити, почали робити собі електропалення або повертати пічне, щоб було вигідніше.

Любов Колюча була у розпачі через те, що нещодавно перенесла дороговартісне лікування у реанімації. Пенсіонерка була змушена брати кредити на лікування. Окрім того, вона доглядає за родичем, який потребує постійного прийому недешевих медикаментів.

Шарику, якого пропонував продати Брагар, 14 років і він безпородний

На біду Брагаря в баби Люби дійсно є собака во дворі, тому історія отримала медійне продовження.  14-річний Шарик (за собачими мірками це поважний вік), став дуже популярним: крім постійної уваги з боку журналістів, у нього з'явився свій Телеграм-канал "Пес з Аджамки". На каналі, від імені Шарика повідомляється, що живе він "небідно, їсть двічі на день, раз на тиждень дають кістку з м‘ясом", та просить, "щоб його не продавали Брагарю".

Повідомляється на каналі також про те, що нардеп Ілля Кива вже подарував бабусі айфон, а люди переказують пенсіонерці гроші. Шарик обіцяє з новим гаджетом "кусати" слуг народних.

Доки триває скандал в мережі з'явилося безліч мемів на зразок "щоб ти жив на одну собаку", "оголошень про продаж тварин". Але ситуація з Брагарем скоріше прикра, ніж смішна. Народний депутат, хай і 25-річний, не має права списувати всі свої помилки на те, що він "молодий та недосвідчений". 

Ще до його телефонних вибачень, баба Люба передала через журналістів: "хай краще мізки свої продасть" та зізналася, що голосувала за "Слугу народу", а тепер вважає, що краще вже не буде.

Тому порада народним депутатам замість "продати собаку" така: "Має бути повага до людей від наших керівників держави. Буде повага — у нас все буде добре", – вважає очільниця села Тетяна Зайченко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"