90-річна жителька Кропивницького  розповіла про те, як вижила дитиною в концтаборах

90-річна кропивничанка Єлизавета Галушка у дитинстві під час Другої світової була в’язнем концтабору "Аушвіц" – Біркенау в місті Освенцім в Польщі

90-річна жителька Кропивницького  розпов…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

Там разом із меншим братом провела майже два роки. У міжнародний день визволення в'язнів концтаборів жінка розповіла, як їй вдалося вижити.

"Привезли до цього табору. Табір в Освенцемі. Це був 1942 рік. Десь перед Новим роком. Привезли, відкрили вагон і перед нами ворота і я прочитала: " Arbeit macht frei". Написано: "Якщо ти працюєш – будеш вільний ", - розповіла Галушка.

"Освенцем" або "Аушвіц" – це символ смерті у нацистських таборах, де були застосовані найновіші технології масового знищення людей: газові камери, досліди над живими людьми, медичні знущання над в’язнями, побиття, доведення до голодної смерті" , - поінформував історик-краєзнавець Василь Даценко.

У концтаборі, розповідає жінка, відібрали одяг, присвоїли номер, який нашили на одяг та нанесли на руку. На третій день відправили працювати в кар'єр рубати каміння. У 1944 році її та ще 20 дітей відібрали та повезли у невідомому напрямку.

"Аж під швейцарський кордон привезли нас до табору Дора. В цьому таборі був якийсь завод. Цей завод виготовляв військові снаряди і військову амуніцію теж виготовляли в цьому таборі. Мене страшенно наглядачка побила. Так, що у мене опух лоб і вся права сторона", - розповідає колишня ув’язнена "Аушвіцу".

Після цього почала погано бачити і чути, каже Єлизавета Галушка. Від смерті врятувало закінчення війни.

Нагадаємо, що на Кропивниччині відкрили меморіальну дошку загиблому учаснику АТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"