Дочасна агітація з елементами підкупу виборців: Як на Кропивниччині триває виборча кампанія

Деякі чинні обранці Верховної Ради використовували в дочасній агітації субвенції з державного бюджету, масові заходи та поширення безкоштовних газет, брошур

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу Громадянської мережі "ОПОРА".

На Кропивниччині протягом червня потенційні кандидати у народні депутати організовували безкоштовні медогляди для населення, дарували окуляри, книги у районні бібліотеки, передавали візки для людей з інвалідністю, організовували свята. Ці факти свідчать про дочасну агітацію та ймовірний підкуп виборців. Про це зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі "ОПОРА за виборами в  області Зоя Лебідь під час пресконференції у Кропивницькому.

Основними проявами активності потенційних кандидатів та кандидатів у народні депутати була зовнішня агітація, пряма робота з виборцями, медійна активність, поширення друкованих матеріалів. Серед кандидатів найактивнішими в дочасній агітації були чинні народні депутати Олександр Горбунов (ТВО №99), Станіслав Березкін (ТВО №100), Максим Поляков (ТВО №101), Олесь Довгий (ТВО №102). Вказані кандидати (окрім Станіслава Березкіна) використовували в дочасній агітації субвенції з державного бюджету, масові заходи (концерти, свята, день села тощо) та поширення безкоштовних газет, брошур тощо.

"Найпоширенішим порушенням виборчих стандартів у червні була дочасна агітація з елементами можливого непрямого підкупу виборців товарами та послугами. До таких дій вдавалися чинні народні депутати Олександр Горбунов, Станіслав Березкін, Максим Поляков, Олесь Довгий. Вказані депутати  проводили свята, концерти та інше з врученням товарів та наданням послуг.  Також спостерігачі "ОПОРИ" виявили розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних кандидатів у депутати Євгенія Лучкова (ТВО №100) та Олександра Горбунова (ТВО №99), Станіслава Березкіна (ТВО №100), Андрія Білецького (список партії ВО "Свобода"). А також партій: Радикальна партія Олега Ляшка, Українська стратегія Гройсмана, Аграрна партія України, Опозиційна платформа "За життя", ВО "Батьківщина". Написано заяви в поліцію",  – розповіла Зоя Лебідь.

І додала, що у виборчому окрузі №102 виявлено агітаційні матеріали з ознаками чорного піару проти потенційного кандидата Олеся Довгого, підписані іншим на той час потенційним кандидатом – Вадимом Волкановим. 

Нагадаємо, що спостерігачі дослідили, якою рекламою "грішать" політсили у кропивницьких газетах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький