На Кропивниччині під час сертифікації вперше обрали 10 кращих вчителів початкових класів

В області вперше пройшла добровільна сертифікація вчителів початкових класів

На Кропивниччині під час сертифікації вп…

Про це Depo.Кропивницький повідомила начальниця управління Державної служби якості освіти в Кіровоградській області Лілія Синчук.

Метою сертифікації є виявлення висококваліфікованих вчителів, які мають стаж педагогічної діяльності не менше, ніж два роки. Сертифікація дає право кращим вчителям отримувати щомісячну надбавку у розмірі 20% від посадового окладу впродовж трьох років – саме впродовж такого періоду дійсний сертифікат. Окрім того, вони мають право бути експертами під час сертифікації та інституційного аудиту. "У 2019 році наші вчителі показали, що йдуть в ногу з часом. Вперше на сертифікацію зареєструвалися 17 осіб. Пройшли – десять. 60% – це успішний результат", – зазначила посадовиця.

Сертифікація проходила у три етапи: незалежне тестування, самооцінювання, експертне оцінювання, під час якого вчителі-практики приходять на урок та оцінюють роботу вчителя початкових класів.

Вчитель подається на сертифікацію за бажанням. Цьогоріч у ній взяли участь вчителі з Кропивницького, Знам'янського, Петрівського та інших районів. Були як молоді, так і досвідчені вчителі. Персональні дані про кращих вчителів не розголошуються.

Лілія Синчук зазначила, що кошти на надбавки для вчителів, які пройшли сертифікацію, закладені у держбюджет. Офіційно виплати стартують з січня 2020 року. Кошти будуть надаватися на основі заяви та сертифіката, що засвідчує результати цього оцінювання.

Читайте також: Рекомендації замість покарань: Як Новій українській школі допомагатиме нова Держслужба якості освіти

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"