Як за святковий тиждень вберегти фігуру без шкоди для здоров'я

Новорічні свята часом пов’язані зі споживанням смачних страв, а результатом можуть бути проблеми з масою тіла. Дехто може худнути до корпоративу, а хтось набирає вагу у новорічну ніч і згодом починає виснажливу дієту

Як за святковий тиждень вберегти фігуру…

Кореспондент Depo.Кропивницький поспілкувався з фітнес-тренеркою, дієтологинею Оленою Рижковою, про те, чи варто швидко-швидко худнути, щоб потім від душі наїстися.

Чим може обернутися екстремальна дієта напередодні Нового року

Екстремальні дієти напердодні свят – не найкращий вихід для організму. У разі дотримання жорсткої дієти можна нажити значних проблем зі здоров’ям. "Екстремальний місяць схуднення – це дуже оптимістично. Зазвичай будь-які дієти починають значно ближче до новорічних свят. Тобто це два-три тижні швидко скинути вагу. Суто півгодини до Нового року – 15 хвилин на біговій доріжці зі швидкістю бігової антилопи. Якщо дивитися об’єктивно, проблема зайвої ваги – це окрема жирова частина в організмі. Вона формується досить довгий час, так само організм довго буде витрачати", – розповідає Олена Рижкова.

Результат від екстремальних дієт дозволяє ненадовго побачити зміну на вагах. Ось що про це каже дієтологиня: "Коли люди наважуються на екстремальні дієти – це все заради цифри на вагах. І бачучи зміни ваги протягом одного-двох днів, тижня, "програмуються" продовжувати. Але за фактом людина втрачає наповнення шлунку, якоїсь частини мікрофлори кишківника, втратчає воду, яка важлива для організму".

Такі експерименти можуть призвести до збою в організмі та здоров’ї. До того ж, швидко скинуті кілограми можуть так само швидко повернутися. "Якщо організм молодий, і організм здоровий, то людина виходить з такого "піке" досить швидко. Якщо питання стосується старшої групи, або це була довготривала дієта, або дієти часто повторюються, – у результаті можуть виникнути ускладнення у харчовій системи або ж значні гормональні відхилення. Ось ці самовільні дієти, які взяті з інтернету, як правило дають короткостроковий результат і не зовсім те очікування, яке людина сама собі придумала", – ділиться фітнес-тренерка Олена.

Якщо все ж є бажання схуднути, рекомендує звертатися до спеціалістів, які зможуть направити на діагностику організму і вже виходячи з цього випрацювати корисний спосіб харчування, який не нашкодить.

Культура харчування та новорічний стіл

Перш за все, Олена Рижкова рекомендує працювати над своєю культурою харчування і підготовки до свята: "Є таке поняття як культура харчування. Наші звички прийшли ще від пращурів. Тобто до свята нічого не їдять, а потім за один вечір з’їдають кількаденну норму. Відповідно ми одразу притримуємося не зовсім правильної культури харчування. Харчова цінність продуктів дуже сильно змінилася, тому і їхню кількість треба регулювати".

Люди, які вже мають зайву вагу, скоріш за все мають порушення харчових звичок. Тож стримуватися під час застілля буде дуже складно. У цьому випадку обов’язково необхідно проаналізувати рівень активності. "Чим більше людина їсть, тим більше вона має витрачати. Але це не означає, що ми маємо усе з’їсти і одразу йти на бігову доріжку і витрачати калорії. Треба добре розуміти щоденну потребу і норму калорій. У цьому питані може проконсультувати спеціаліст", – каже жінка.

Олена Рижкова також рекомендує звернути увагу на кількість та якість продуктів, які знаходяться на новорічному столі. "Люди дуже часто плутають дегустаційні продукти, які мають з’їдатися у малій кількості і багато їх їдять. Наприклад, різні види ковбаси. Навіть найчудовіший продукт: червона риба та ікра, у значній кількості можуть давати ускладення на набір жирової маси", – застерігає дієтологиня.

Що можна їсти на новорічні свята

Головна рекомендація фітнес-тренерки – споживати продукти рослинного походження, які містять велику кількість клітковини. Однак, не обов’язково споживати лише салати і подібне до них. "Любителів майонезу я можу порадувати. Його можна додати у салати, але якщо це буде домашній майонез, дійсно зроблений з тих продуктів, які мають входити у склад оригінального рецепту. І обов’язково він має бути на столі у дегустаційних кількостях. Якщо це салат, то має бути не "майонез з салатом", а "салат з майонезом", – зазначає Олена Рижкова.

До того ж, рекомендують й м’ясні продукти обрати саме домашнього походження і не купувати сумнівної якості ковбаси. Також у невеликій кількості можна споживати випічку, але все одно вона має бути домашньою, у якій можна проконтролювати склад.

"Варто використовувати максимально натуральні цукрозамінники, такі як мед, фруктоза і тому подібне. Є популярний міф, що цитрусові низькокалорійні і через це їх можна багато їсти. Насправді, вони повільно піднімають рівень цукру у крові, однак зберігається рівень вуглеводів. Тож, все-таки, треба звертати увагу на кількість. Якщо ми можемо собі дозволити купити три кілограми мандаринів, це не означає, що ми можемо собі дозволити з’їсти їх за один раз. Можна з’їсти одну-дві, три мандаринки на день. Зловживання будь-якою, навіть найздоровішою їжею, призводить до набору ваги", – розповідає тренерка.

"Зимові" продукти для підтримки здоров’я

Ресурси нашого організму взимку впадають у "сплячий" режим через необхідність підтримувати тепло у морозну погоду та зміну світлового дня.

Слабкість і погане самопочуття взимку – як правило, це може бути пов’язано з дефіцитом вітамінів, мінералів та інших мікроелементів. Наприклад, відсутність вітамінів групи В може давати певні неврологічні симптоми. Але частіше за все це пов’язано з похолоданням, тому що ми входимо у енергозберігаючий режим. Якщо ви підтримуєте нормальну циркуляцію крові, якщо у вас нормальний тиск, то в цілому ви не будете відчувати суттєвого дискомфорту. Набір продуктів також змінюється. Надавайте перевагу "зимовим" овочам і фруктам, які не проходять значної обробки. Пийте достатню кількість води. Взимку добре допомагають чаї. Це саме той час, коли люди споживають імбирні чаї, різні трав’яні збори, які не містять рафінованих цукрів, міксів, і тому подібне", – підсумувала Олена Рижкова.

В цілому фітнес-тренерка рекомендує знайти цікаві рецепти з корисними продуктами, які викличуть апетит в усіх учасників свята. Це лише прикрасить свято. Тож завдяки простим рекомендаціям ваш організм не отримає значної кількості калорій і не значно зміниться від застілля у новорічні свята.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme