Питання на мільйон: Що керівництво скандального медвишу в Кропивницькому розповіло про внутрішній аудит

Більш як за тиждень після протесту іноземних студентів проти низької, на їхню думку, якості навчання, керівництво переміщеного медичного університету провело прес-конференцію, під час якої обіцяло озвучити результати внутрішнього аудиту

Питання на мільйон: Що керівництво сканд…

На захід прийшла й інша сторона конфлікту – представник компанії-посередника ТОВ "Українські освітні послуги" та деякі викладачі ВНЗ. Як це було бачив Depo.Кропивницький.

Конфлікт стартував 13 листопада, коли декілька сотень іноземних студентів не з'явилися на пари. Вони мотивували протест низькою якістю освіти та побоювались, що їх разом з міжнародним відділом незабаром переведуть у Маріуполь або Краматорськ. Цього ж дня до університету приїхала комісія на чолі з першим заступником проректора Ігорем Хрипаченком, яка проводила внутрішню перевірку.

Збори зі студентами відбулися наступного дня. Там майбутнім медикам розповіли, що вони, виявляється, не сплатили за навчання, хоча студенти мали при собі документи про оплату. Як пояснили в адміністрації, через погані розрахунки із вишем виникли проблеми з матеріально-технічною базою.

З'ясувалося, що сплачували за навчання студенти фірмі-посереднику, але ці кошти начебто не потрапили на рахунки медуніверситету. У ситуації студентам пообіцяли розібратися у найкоротші терміни та написати заяви до поліції. Минуло більше тижня, і представники адміністрації пояснили, чому аудит співпав з протестом студентів та чи обґрунтовані були усі їхні заяви.

Ігор Хрипаченко поскаржився, що університет працює в особливих умовах. Через географічне розмежування трьох факультетів університету та нестачу кадрів перевірку, перші результати якої мали бути ще 15 жовтня, аудит провели лише за місяць.

За його словами, планова перевірка почалася з травня, коли на посаду призначили нового ректора Петра Кондратенка. Аудит вимагає проводити МОЗ. От його і провели у Маріуполі та Краматорську, де базуються два факультети університету, що навчають українських студентів. У Кропивницькому ж плани аудиторів зламали "репортери та відеокамери", перед якими охоче говорили іноземні студенти. Журналісти ставили питання "щодо начебто протестів, які мають місце серед студентської молоді", тобто заважали аудиту.

По завершенню "начебто протестів" керівники перевірки повідомили, що винні у такому стані справ в університеті не лише контрактери, а й деякі співробітники. Підлеглі нібито були у змові з фірмою-контрактером та "вчиняли дії, несумісні з навчанням студентів". Що саме це за дії, та на чому викрили співробітників, Хрипаченко не пояснив, бо аудит триватиме ще два тижні.

Як наслідок, відсторонено декана міжнародного факультету, деяких працівників адміністративно-господарчої частини, звільнено працівника Єдиної державної реєстраційної бази та старшого інспектора паспортного режиму. Стосовно них відкрити три кримінальні справи. В університеті визнають, що втратять іміджеві позиції, але розповідають, що жоден студент-першокурсник не мав особистої справи щодо паспортного режиму. А після відрахування студенти інших курсів, за словами Хрипаченка, невідомо куди зникали з посвідками, що отримали під час навчання.

Помічник ректора Сергій Нестеров уточнив, що заяви від імені студентів про те, що їх ошукали "на гроші", зберуть та передадуть до поліції. Стосовно скарг студентів про відсутність англійських підручників, клінічної практики та інших побутових недоліків, адміністрація узагальнено відповідає: "На перших трьох курсах студентам вивчати практичні дисципліни не треба, і в них всього достатньо". На третьому курсі вони складають КРОК-1 з теорії. Разом з тим, питання з бібліотекою для іноземних студентів обіцяють налагодити, хоч і не одразу: для студентів, спочатку іноземних, хочуть закупити книги на 200 тис. грн. Крім того, для Кропивницького на наступний семестр навіть обіцяють закупити фантомний клас за 12 млн грн для навчання стоматологів.

Що стосується практики, то студенти зможуть навчатися у кропивницьких лікарнях, які 14 листопада отримали статус клінічних, згідно з наказом МОЗ. Тож незабаром студенти медичного ВНЗ законно підуть туди здобувати перші практичні навички.

На запитання, які саме контрактери ошукали університет, учасники прес-конференції не відповіли та назвали провокацією скарги студентів на якість навчання. Імен "аферистів" теж не назвали, бо чекають розслідування правоохоронних органів.

Взагалі питання "Де гроші?" (за даними учасників цієї прес-конференції, університет зазнав збитків вже на суму близько 1 млн доларів через "кримінальні схеми") поки залишається без відповіді. "Всі гроші, які ми мали направити, ми направили, і студенти не зараховуються на навчання без цих коштів", - запевнив представник фірми-посередника ТОВ "Українські освітні послуги" Олег Коротенко.

Він розповів, що договір з ТОВ досі не розірваний, а ректорат хоче створити нову фірму-прокладку. Представники адміністрації, у свою чергу, сказали, що це "фейк", і створювати вони нічого не збираються. Стосовно кримінальних справ Коротенку поки що нічого не відомо.

Журналістам представники контрактерів роздали і листівки, де звинувачують керівництво університету у затягуванні зарахування іноземних студентів до університету у Кропивницькому. Начебто накази для зарахування іноземців і досі не повернулися з підпису.

Вчорашні ділові партнери, а сьогодні – учасники конфлікту вже погрожують одне одному судом через "вилитий бруд". Тим часом жодної реакції МОЗ з приводу гучного міжнародного та фінансового конфлікту і досі немає.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme