ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Відставка координатора: Чому фракція БПП в міськраді Кропивницького лишилася без Волкова

На сесії міської ради координатор фракції БПП склав повноваження

Depo.
20 грудня 2018 14:30
ФОТО: depo.ua

Depo.Кропивницький спробував розібратися, що ховається – або може ховатися – за відставкою координатора фракції БПП Ігоря Волкова. Для цього довелося згадати, як створювалася і працювала фракція протягом останніх трьох років.

Одразу можна сказати, що відставці координатора фракції Блоку Петра Порошенка передували хронічні політичні процеси, що тягнулися ще з осені 2015 року. Тоді, на місцевих виборах, БПП шукала кандидатів в усіх усюдах. Брали тих, хто встиг "вписатися", більш-менш відповідав вимогам часу та ідеології, тож в монолітність та політичну єдність майбутньої політсили одразу не дуже вірилося.

У підсумку до міської ради пройшло вісім обранців, які представили в найбільшій фракції міської ради досить різнобарвний колектив із різними бізнес-впливами та інтересами. Як продемонструвала наступна робота на засіданнях міськради, "вісімка" автоматично розпалася на такі собі маленькі підгрупки – гуртки з бізнес-інтересів. Цих течій у фракції кілька, але найбільше, за словами джерел і за спостереженнями Depo.Кропивницький, контролюють своїх обранців "парківське" (пов'язане з фактичними власниками кропивницького дендропарку, – ред.) та "червонозорівське" (пов'язане із заводом "Червона зірка", – ред.) лоббі. Інші обранці також мають свої бізнеси та бізнес-інтереси, тому особливо не переймаються рішеннями, що були ухвалені на фракції.

Тож не дивно, що типовою для кропивницьких "бепепешників" стало голосування за приналежністю до своїх "кланів". Тобто на засіданні фракції, особливо у присутності нардепа від БПП Костянтина Яринича, усі демонструють неабияку єдність. Фракція ухвалює рішення, що голосуватиме за визначений перелік питань. Але у сесійній залі вдавана єдність швидко випаровується, і голосування йде "в рознос". У підсумку – повна відсутність позиції фракції.

Зрозуміло, чимала кількість спроб з боку Волкова хоч якось "склеїти" зібраний з різних фрагментів "горщик", який створювався, аби варити смачну, як у казці, політичну "кашу", не мали жодного успіху. Принцип "хто в ліс, хто по дрова" залишався постійним у роботі фракції. Тож амбіційному координатору, вірогідніше за все, просто набридло очолювати зібрання, яке неможливо зібрати. Тому і прозвучала офіційна інформація, що зачитав на початку сесії міської ради 20 грудня мер Кропивницького Андрій Райкович. "Прошу повідомити про складання повноважень координатора фракції БПП у міській раді", - зазначив у своєму зверненні Волков.

Спрогнозувати, як це вплине на роботу фракції, можна двома словами: аж ніяк. Тому що де-факто фракції не було і до того. Просто продовжаться звичні голосування "за інтересами", а стратегічної командної роботи як не було, так і не буде.

Згадався анекдот про чукчу. Житель півночі розповів, що влітку миється в річці, коли його запитали про особисту гігієну. А коли його перепитали про те, як він вирішує питання взимку, чукча відповів: "Скільки тієї зими". Так і тут – на носі нові місцеві вибори. "Скільки тієї каденції". Так що міняти, або збирати і "монолітити" хаотичну фракцію БПП вже ніхто не буде. Навіть Яринич, на якого буде покладена геть інша зона політичної відповідальності.

Більше новин про Кропивницький та область читайте на Depo.Кропивницький

Читайте та коментуйте наші новини у Facebook та Twitter