Відставка координатора: Чому фракція БПП в міськраді Кропивницького лишилася без Волкова

На сесії міської ради координатор фракції БПП склав повноваження

Depo.Кропивницький спробував розібратися, що ховається – або може ховатися – за відставкою координатора фракції БПП Ігоря Волкова. Для цього довелося згадати, як створювалася і працювала фракція протягом останніх трьох років.

Одразу можна сказати, що відставці координатора фракції Блоку Петра Порошенка передували хронічні політичні процеси, що тягнулися ще з осені 2015 року. Тоді, на місцевих виборах, БПП шукала кандидатів в усіх усюдах. Брали тих, хто встиг "вписатися", більш-менш відповідав вимогам часу та ідеології, тож в монолітність та політичну єдність майбутньої політсили одразу не дуже вірилося.

У підсумку до міської ради пройшло вісім обранців, які представили в найбільшій фракції міської ради досить різнобарвний колектив із різними бізнес-впливами та інтересами. Як продемонструвала наступна робота на засіданнях міськради, "вісімка" автоматично розпалася на такі собі маленькі підгрупки – гуртки з бізнес-інтересів. Цих течій у фракції кілька, але найбільше, за словами джерел і за спостереженнями Depo.Кропивницький, контролюють своїх обранців "парківське" (пов'язане з фактичними власниками кропивницького дендропарку, – ред.) та "червонозорівське" (пов'язане із заводом "Червона зірка", – ред.) лоббі. Інші обранці також мають свої бізнеси та бізнес-інтереси, тому особливо не переймаються рішеннями, що були ухвалені на фракції.

Тож не дивно, що типовою для кропивницьких "бепепешників" стало голосування за приналежністю до своїх "кланів". Тобто на засіданні фракції, особливо у присутності нардепа від БПП Костянтина Яринича, усі демонструють неабияку єдність. Фракція ухвалює рішення, що голосуватиме за визначений перелік питань. Але у сесійній залі вдавана єдність швидко випаровується, і голосування йде "в рознос". У підсумку – повна відсутність позиції фракції.

Зрозуміло, чимала кількість спроб з боку Волкова хоч якось "склеїти" зібраний з різних фрагментів "горщик", який створювався, аби варити смачну, як у казці, політичну "кашу", не мали жодного успіху. Принцип "хто в ліс, хто по дрова" залишався постійним у роботі фракції. Тож амбіційному координатору, вірогідніше за все, просто набридло очолювати зібрання, яке неможливо зібрати. Тому і прозвучала офіційна інформація, що зачитав на початку сесії міської ради 20 грудня мер Кропивницького Андрій Райкович. "Прошу повідомити про складання повноважень координатора фракції БПП у міській раді", - зазначив у своєму зверненні Волков.

Спрогнозувати, як це вплине на роботу фракції, можна двома словами: аж ніяк. Тому що де-факто фракції не було і до того. Просто продовжаться звичні голосування "за інтересами", а стратегічної командної роботи як не було, так і не буде.

Згадався анекдот про чукчу. Житель півночі розповів, що влітку миється в річці, коли його запитали про особисту гігієну. А коли його перепитали про те, як він вирішує питання взимку, чукча відповів: "Скільки тієї зими". Так і тут – на носі нові місцеві вибори. "Скільки тієї каденції". Так що міняти, або збирати і "монолітити" хаотичну фракцію БПП вже ніхто не буде. Навіть Яринич, на якого буде покладена геть інша зона політичної відповідальності.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Мітки: #БПП