Що треба знати, купуючи полуницю

Полуниця - одна з найкорисніших ягід. Вона містить фолієву кислоту, залізо, мідь, йод, цинк, саліцилову кислоту, вітаміни групи В, С. Полуниця зміцнює серцево-судинну систему і покращує обмін речовин

Як правильно вибрати полуницю, щоб вона принесла тільки користь, а не шкоду, на що треба звернути увагу, купуючи полуницю, -  прості та корисні поради надали Depo.Кропивницький  фахівці  ГУ Держпродспоживслужби Кропивниччини.

Зовнішній вигляд

Головний критерій, за яким оцінюють будь-який продукт, - це свіжість. Вибирайте полуницю щільну та блискучу. Зверніть увагу на хвостик - він має бути зеленим. Це говорить про те, що ягоду зовсім недавно зірвали з грядки. А ось тьмяні та сухі хвостики є свідченням того, що полуниця вже несвіжа. Про це ж говорить і полуниця без хвостиків - їх могли відірвати, щоб ви не помітили, що полуниця несвіжа. Насіння на свіжій стиглій ягоді полуниці повинно бути в деякому заглибленні.

Колір

Гарна полуниця відрізняється яскраво-червоним кольором і гладкою шкіркою. Не беріть занадто темну ягоду - швидше за все її обробили нітратами. Така полуниця не піде на користь здоров’ю. Плями на ягодах свідчать про те, що в них вже почався процес гниття.

Запах

Полуниця не повинна мати сторонні запахи - добрива, гнилі тощо. Повинен бути тільки аромат зрілих ягід. Якщо ж полуниця не пахне зовсім, то вона була оброблена хімікатами, що провокують швидке дозрівання. Такі ягоди краще не брати, вони можуть викликати алергічні реакції та отруєння.

Смак

Гарна полуниця повинна бути солодкою на смак. Якщо ви відчуваєте гіркоту або металевий присмак, значить, при вирощуванні ягоди використовувалися хімічні добавки, тому її краще не купувати.

Розмір

Розмір полуниці може бути різним, це залежить від сорту. Якість ягід за їх розміром неможливо визначити. Хоч велика ягода і тішить око, маленька набагато корисніша: у ній більше цінних речовин. Пояснюється це тим, що полуниця - це розросле квітколоже, корисні речовини в якому зосереджено в насінні. Що менша ягода, то більше живлення одержує кожна насінина.

Зберігання

Зверніть увагу на тару, у якій зберігається полуниця. Ягоди на дні ємності завжди пускають сік, залишаючи червоні сліди. Якщо в ящику або пластиковому контейнері, де зберігається полуниця, таких слідів немає, швидше за все плоди обробляли хімікатами для кращого транспортування. А якщо ягоди на дні коробки зовсім втратили товарний вигляд і сильно здавлені – полуниця не дуже свіжа, її збирали давно.

Вживання

Перед вживанням ягоди треба ретельно промити водою, краще декілька раз. А щоб позбавитися можливих "хімічних" добавок в полуниці, залиште її на 10 хвилин у воді з содою (10 грам соди на 1 літр води).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький