Що зобов’язані робити ЖЕО

Depo.Кіровоград продовжує серію публікацій під умовною спільною назвою "Як це влаштовано". Сьогодні читайте, як повинні працювати ЖЕО

Що зобов’язані робити ЖЕО…

Почнемо з того, що ЖЕО скоро взагалі не буде – теоретично. Закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" передбачає, що з 1 липня 2016 року власністю керуватимуть або самі співвласники багатоповерхівок (якщо створять ОСББ), або ж юридичні особи-управителі. Інструкцій, як створити ОСББ, в Інтернеті - море, тому детально тут розписувати це не будемо. Наведемо просто схему, з якої все більш-менш зрозуміло.

Що зобов’язані робити ЖЕО - фото 1

Поки ЖЕО ще існують у природі, не зайвим буде нагадати про їхні обов’язки. Зазвичай типова угода прописує 18 основних послуг.

1. Прибирання прибудинкової території.

2. Прибирання сходових клітин.

3. Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення).

4. Прибирання підвалів, технічних поверхів та покрівлі.

5. Технічне обслуговування ліфтів.

6. Обслуговування систем диспетчеризації.

7. Технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем: гарячого та холодного водопостачання; водовідведення; теплопостачання; зливової каналізації.

8. Дератизація.

9. Дезінсекція.

10. Обслуговування димовентиляційних каналів.

11. Технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності.

12. Поточний ремонт конструктивних елементів внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, розміщених на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків).

13. Поливання дворів, клумб і газонів.

14. Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами.

15. Експлуатація номерних знаків на будинках.

16. Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води.

17. Енергопостачання ліфтів.

18. Періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі, їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки.

Переглянемо ще раз свій договір. Комунальники не мають права вимагати у вас гроші за перераховані в ньому роботи.

З іншого боку, буває, що треба отримати якусь послугу, не передбачену угодою. І що тоді робити?

Що зобов’язані робити ЖЕО - фото 2"ЖЕО обслуговує мережі загального користування. Центральний стояк - тепло і водопостачання та водовідведення - навіть якщо він іде через квартиру, - це наша робота, за яку додатково платити не треба. А от уже розведення по квартирі ми не обслуговуємо, - пояснює начальник кіровоградської ЖЕО №3 Андрій Кур’ян. - Власник помешкання повинен наймати окрему бригаду. Ну або - ми це не приховуємо - домовлятися з нашими слюсарями, однак треба мати на увазі, що тоді це буде в неробочий час. Замовчувати, що наші люди працюють "наліво", - неправильно. Хай працюють, я особисто їм це дозволяю. Єдина вимога - після роботи чи у вихідний. Точно так само двірники підпрацьовують. Наприклад, якщо попросить якась фірма, що на його території чи поруч розташована. Ну і нехай, головне - щоб це не шкодило основній роботі".

Квартплати, говорить Кур’ян, не вистачає. А підвищувати її безкінечно - це також не вихід: "Є і ще одна проблема, про яку багато і довго говорять, але вирішити її так ніхто і не зміг. Мова про квартплату. Я чудово розумію, що соціальний стан кіровоградців - та що там кіровоградців, у всій Україні так - зазвичай нижчий середнього. Постійно підвищувати тарифи - це не вихід. Але що тоді робити нам, якщо, скажімо, за передбачені квартплатою гроші ми можемо відремонтувати чотири квадратних метри покрівлі над одним помешканням на рік? А решту "квадратів" як ремонтувати?

Та й мешканці іноді вимагають від нас того, чим ми не займаємось. От у підвалах ми не замінюємо труби - це вже капітальний ремонт, а кошти є лише на поточний та реагування на аварійні ситуації. Іноді доводиться шукати компроміси: самі жителі будинку складаються грошима на труби, а ми безкоштовно їх замінюємо.

Живемо вже не в комуністичні часи. За все треба платити. І відповідати - тобто, живучи в багатоповерхівці, слід розуміти, що і сходи, і стіни в під’їзді - то спільне для всіх".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme