У Донецькому медвиші з Кропивницького проводять експертизи, - ЗМІ

У справі медуніверситету зі зникненням мільйона доларів проводять експертизи  

У Донецькому медвиші з Кропивницького пр…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на DOZOR.

У справі щодо заволодіння мільйоном доларів, які сплатили за навчання студенти Донецького національного медичного університету, експерти проводитимуть дослідження, стало відомо виданню DOZOR із власних джерел в суді.

Так, наприкінці минулого року  невстановлені особи, шляхом підробки документів, під приводом вступу до вищого навчального закладу Міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету, заволоділи грошовими коштами абітурієнтів на загальну суму 1 000000 доларів США, розповіли журналісти видання.

У ході досудового розслідування встановлено, що студенти-іноземці звернулися із численними заявами до ректора вишу через протиправні дії, які вчинили службові особи ТОВ "Українські освітні послуги". Також слідство встановило, що товариство з дозволу службових осіб міжнародного факультету медуніверситету, створило фіктивний деканат, однак ніяким чином передача вказаного кабінету у користування службових осіб ТОВ "Українські освітні послуги" не здійснювалась, договори оренди не укладались та відповідні накази не надавалися.  

Свідки ж розповіли, що  документи, необхідні для вступу до Міжнародного медичного факультету ДНМУ, а також гроші за навчання подавались абітурієнтами (іноземними громадянами) до кабінету №137, які представлялись службовими особами Міжнародного медичного факультету. Ці особи надавали студентам та абітурієнтам квитанції до прибуткового касового ордеру без номеру з відтиском печатки ТОВ "Українські освітні послуги", зазначає видання.

Як повідомляє видання, також іноземним громадянам надавались довідки з відтиском печатки Донецького медичного національного університету та підписом виконуючого обов’язки декана ММФ ДНМУ про те, що вказані особи є студентами Міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету.  Однак іноземці, отримавши відповідні документи, будучи достовірно впевненими, що їх зараховано до університету, відвідували заняття в групах дійсних студентів, проте в ході проведення перевірки виявлено, що зазначені особи не являються студентами Міжнародного медичного факультету ДНМУ, накази про зарахування їх в якості студентів не видавались, а особові справи не заводились.

Крім цього, виявлено, що службові особи факультету надають до органів міграційної служби неправдиву інформацію стосовно осіб, яких зараховано до вишу, а саме: надано завірену копію наказу ректора ДНМУ про зарахування 79 іноземних громадян до Міжнародного медичного факультету  засвідчений відповідною печаткою ММФ ДНМУ. Однак встановлено, що зазначена завірена копія не відповідає змісту оригіналу наказу ректора вишу, який стосується переведення 10 студентів медичного факультету №3 ДНМУ, що розташований в м. Маріуполь, на 2-й курс, йдеться в інформації DOZOR. 

Зараз за даними фактами розпочаті кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190, ч.4 ст.190, ч.1 ст. 364 КК України. Також суд призначив експертизи. На вирішення експертів поставлені наступні питання:  

- Чи виконані відтиски кліше печатки синього кольору Донецького національного медичного університету у клопотаннях Донецького національного медичного університету щодо оформлення іноземцю чи особі без громадянства посвідки на тимчасове проживання, які містяться у графі "В.о. декана міжнародного медичного факультету" зразки відтисків якої надані для дослідження?

- Чи виконані відтиски кліше печатки синього кольору Донецького національного медичного університету у Наказах Донецького національного медичного університету та Додатках до них, які містяться біля рукописних написів "копія вірна в.о. декана" зразки відтисків якої надані для дослідження?

Нагадаємо, що півтисячі іноземців з медуніверситету в Кропивницькому протестували проти низької якості освіти у вівторок, 13 листопада. Вони скаржаться на відсутність клінічної бази для практики і кажуть, що вчать медицину лише за книжками. Така якість освіти, за яку іноземці мусять платити по 3,5 тисячі доларів на рік, їх категорично не влаштовує. Протестуючі проти низької якості навчання в медуніверситеті в Кропивницькому передали вимоги у ректорат.

У медвиші в Кропивницькому кажуть, що студентів ошукали, та радять їм звертатися в поліцію.

У Кропивницькому бунт іноземців: студенти-медики обурені навчанням за підручниками.

Співробітники спецслужби встановили, що чиновники університету систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів до українських вишів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook