У Кропивницькому будуть пиляти гілки по-новому

В обласному центрі затвердять правила обрізки дерев

У Кропивницькому будуть пиляти гілки по-…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу міської ради.

У міській раді Кропивницького провели чергове засідання робочої групи з розробки правил обрізки дерев. Торік у листопаді, члени робочої групи домовилися розробити єдиний підхід до процедури обрізки зелених насаджень, об’єднавши краще із двох, поданих на розгляд пропозицій. "Члени комісії ретельно опрацювали всі пункти правил обрізки, що пропонуються до затвердження, – відзначив голова робочої групи, заступник міського голови Олександр Вергун. – Вони вивчили за цей час кращий досвід за кордоном, сучасні рекомендації, можливості комунальних служб міста і ґрунтуючись на засадах чинного українського законодавства виробили 21 пункт такого необхідного для міста нормативного документу".

Нові правила, зокрема, не передбачають застосовування омолоджувального обрізування – превалюватиме принцип максимального збереження крони. Водночас планується заборонити обрізування за один раз понад 30% крони дерев. У нормативному акті також чітко прописані спеціальні терміни – підняття крони, її пониження, прорідження. Визначені і норми обрізування дерев під лініями електромереж та пірамідальних тополь і тополь з пухом.

На своєму наступному засіданні, яке орієнтовно відбудеться 20 лютого, робоча група має остаточно прийняти кодекс правил і пропонувати їх в якості методичних рекомендацій для усіх підприємств, які працюють із зеленими насадженнями.

Остаточне рішення по затвердженню нових правил має прийняти виконавчий комітет міської ради Кропивницького.

Нагадаємо, у Кропивницькому два дерева перетворили на стовпи. Раніше "Єлізавета" у Кропивницькому отримала претензію на 1 мільйон гривень за нищівну обрізку дерев у Міськсаду. Через обрізку цих деревініціювали створення єдиних правил, а міський голова після акції за мораторій на обрізку дерев підписав розпорядження, котрим забороняється некомпетентна обрізка дерев

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"