Сліпий спостерігач та екзіт-пол без результатів: Як голосувала Кропивниччина

Вибори в регіоні відбулися без суттєвих порушень. На дільницях області побувало майже 62% виборців

Сліпий спостерігач та екзіт-пол без резу…

Depo.Кропивницький відслідковував, як тривали вибори в обласному центрі.

На Кропивниччині усі 915 дільниць відкрилися вчасно і без порушень. Планувалося, що взяти участь у президентських виборах можуть 732 019 жителів області. Зрозуміло, на дільниці прийшло набагато менше - 452 173 виборці, що склало майже 62% і є досить непоганою явкою для регіону.

За даними ЦВК, на 11:00 проголосувало 20,4% жителів регіону, на 15:00 – майже 47,57% виборців. На 20:00, у фіналі, висловити громадянську позицію прийшло 61,96% виборців.

До початку голосування у Кропивницькому не вистачало 21 бюлетеня. У Будинку престарілих мав голосувати 201 виборець, а бюлетенів було 183. Звернулися до ЦВК і ці бюлетені виготовили та  доставили до старту голосування.  

На одній з дільниць станом на 10:20 проголосували всі виборці, які були у списку. Проте це не дивно: дільниця розташована в Устинівському виправному центрі № 37. На деяких дільницях у містах області утворювалися черги, але безладу та скандалів не було. Зранку переважно голосувати у сільській місцевості, по обіді пожвавішав обласний центр.

Не обійшлося без порушень, але вони були не суттєвими. Так, у Кропивницькому 30 пацієнтів лікарні для ветеранів війни не були внесені у списки виборців. Серед тих, кому не вдалося віддати свій голос на президентських виборах, – переважно люди літнього віку, проте також не змогли проголосувати й бійці Операції об'єднаних сил.

Також біля дільниці, що розташована у колегіумі, "крутилися" чоловіки з грошима, списками та плакатом одного з кандидатів – про це поліцейським розповів один виборців та додав, що йому пропонували гроші за голосування. Поліція перевірила тих чоловіків, але нічого в них не знайшла. Вигляд вони, як розповіли Depo.Кропивницький правоохоронці, мали безхатченків. На цій же дільниці не допускали зранку спостерігача. Питання за 20 хвилин врегулювали, всіх спостерігачів запустили. Про порушення склали акт.   

На виборчій дільниці, що в приміщенні спортивної школи №2 по вулиці Курганній, 64, зранку, під час засідання, що передувало відкриттю дільниці, члени комісії недорахувалися одного бюлетеня. Про це було складено відповідний акт. На думку спостерігачів, це могло свідчити про організацію виборчої технології для фальсифікацій – так  званої "каруселі", але повідомлення про таке порушення не надходило.

На деяких дільницях Кропивниччини у виборців вимагали додаток до ID-картки, хоча жодних додатків до паспорта громадянина України у вигляді ID-картки надавати було не потрібно.

Жителі села Гутницька Олександрівського району не знали, що їхню дільницю перенесли, та прийшли зранку на голосування. Коли виявилось, що дільниця зачинена, люди викликали поліцію. У сільраді сказали, що зранку організовували один автобус на 9:30, але про це жителі не знали. У сільській раді після виклику правоохоронців пообіцяли вирішити питання з підвезенням виборців на іншу дільницю. Як з’ясувалося, у будівлі, де вона мала працювати, незадовго до виборів обвалився дах.

В окрузі № 100 на виборчій дільниці на дільниці села Гарманівка Компаніївського району спостерігачі "ОПОРИ" зафіксували видачу бюлетеня без пред’явлення паспорта. Члени ДВК зазначили, що знають виборця (що в селі й зрозуміло), тому видали бюлетень без паспорта. Спостерігач "ОПОРИ" склав акт про порушення, бо закон є закон.

В одному з районів Кропивниччини військових на голосування привезли автобусом, але це не є порушенням виборчого законодавства.    

Мали місце і курйози. У Кропивницькому на виборчій дільниці у дитячому садку №72 "Гномик" склалася нестандартна ситуація. В якості спостерігача від одного з кандидатів у президенти на дільниці перебувала сліпа людина. Спостерігач з інвалідністю пробув на дільниці до першої години по обіді, а потім його відправили додому.

В Олександрівському районі працювало одразу два секретарі на дільниці до 16:00. Попереднього секретаря замінили 29 березня, а повідомили про це членам комісії лише у день виборів. Тільки після отримання постанови ЦВК із суттєвим запізненням на дільниці лишився один "правильний" секретар. 

У Кропивницькому виявили людей, які проводили сумнівні екзит-поли. Це начебто робили журналісти одного з регіональних сайтів, газети та ВГО. Екзіт-пол викликав швал критики серед місцевого політикуму. Розповідали, що люди, які проводили опитування, халатно ставились до перебування на місці та не дотримувались методології. Про результати того екзіт-полу ніхто нічого так і не почув, їх так і не оприлюднили.

У Кропивницькому на ДВК привітали найстарішу виборчиню, яка знайшла сили прийти на вибори. 95-річна кропивничанка Ганна Медведєва не захотіла голосувати вдома і прийшла на дільницю сама. Жінка неодноразово брала участь у виборах і як член комісії, і як виборчиня. Після того, як вона проголосувала, голова комісії вручила їй квіти та подякувала за участь у голосуванні. 

У Кропивницьку ОВК після виборів утворилася черга із півсотні людей, які стояли, щоб здати бюлетені. За даними голови окружної виборчої комісії округу № 99 Олени Армаш, люди були дуже стомлені після безсонної ночі та замерзали під будівлею ОВК, бо на дворі ранком був "мінус". До слова, під час прес-конференції Армаш розповіла про майже анекдотичну ситуацію, що за кандидата Насірова проголосувало в Кропивницькому (на момент прес-конференції) троє людей. Одразу згадався анекдот. Жінка лається на чоловіка кандидата в президенти: "За тебе було три голоси! Ну я і ти. А третій хто? Твоя коханка?!".

До поліції області надійшло 88 повідомлень щодо можливих фактів порушень виборчого законодавства. Із них 19 – про фотографування бюлетенів, 31 – неточності у списках виборців, 6 повідомлень про незаконну агітацію, 7 – щодо підкупу виборців, 2 – підвіз виборців, 1 – винесення бюлетеня за межі виборчої дільниці, 1 звернення про неопломбовану скриньку та 17 повідомлень про інші можливі незначні порушення.

За фактом надання виборцю бюлетеня без пред’явлення відповідного документу, що посвідчує особу, інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня) Кримінального кодексу України.

У результаті проведених перевірок інформація за 9 фактами порушень підтвердження не знайшла, за іншими повідомленнями перевірки продовжуються, розповіли в поліції.

У вівторок, 2 квітня, близько 15:00 нарешті порахували 100% голосів на Кропивниччині, де згідно з результатами ЦВК, лідирує Зеленьский. Друге місце посіла Тимошенко. Третій – чинний президент Порошенко.  

Загалом на Кропивниччині маємо такі результати:

Зеленський – 34,52%

Тимошенко – 18,53%

Порошенко –11,79%

Бойко – 8,74%

Ляшко – 8,17%

Смешко – 6,28%

Гриценко – 4,34%

Вілкул – 2,02%

Кошулинський 1,07%.

Інші претенденти на президентське крісло набрали менше процента голосів.

У Кропивницькому (ТВО №99) результати наступні:

Зеленський – 36,85%

Тимошенко – 15,04%

Порошенко –14,66%

Смешко - 9,08%

Бойко – 8,03%.

По Бобринцю (ТВО №100) п’ятірка лідерів виглядає наступним чином:

Зеленський – 35,52%

Тимошенко – 19,71%

Порошенко –11,52%

Ляшко – 10,38%

Бойко – 6,79%.

У Голованівську (ТВО № 101) , який найпізніше  в області порахував бюлетені, регіон дав наступні результати:

Зеленський – 28,11%

Тимошенко – 23,32%

Ляшко – 12,16%

Порошенко – 11,33%

Бойко – 6,89%.

У Знам'янці (ТВО №102) маємо такі результати:

Зеленський – 34,78%

Тимошенко – 18,29%

Бойко – 10,93%

Порошенко –10,45%

Ляшко – 7,84%.

І в Олександрії (ТВО №103) підрахунки дали наступну картину:

Зеленський – 36,60%

Тимошенко – 17,01%

Бойко – 11,16%

Порошенко –10,48%

Ляшко – 8,10%.

Наразі очікуємо другого туру виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme