"З добром" та вибитими дверима : Як у Кропивницькому пройшла сесія обласної ради

У Кропивницькому 12 березня після вимушеної перерви таки вдалося провести сесію обласної ради. Щоправда, не без скандальних витівок двох депутатів, завдяки яким було зірване і минуле засідання. Врешті ті заявили, що не мали намірів нічого зривати та псувати
 

"З  добром" та вибитими дверима : Як у К…

Як повідомляє Depo.Кропивницький, на продовженні засідання обійшлося лише "легким переляком". Натомість 5 березня  через "протест" фракції "Свобода" навіть не вдалося його продовжити.

Тоді під час засідання мали розглянути 44 питання, зокрема, виділення коштів на гемодіаліз, внесення інших змін до бюджету через державні субвенції, а також звернення щодо відтермінування другого етапу медичної реформи. Проте зупинилося засідання після того, як депутати не підтримали поновлення колишнього першого заступника голови облради Ігоря Степури на посаді відповідно до рішення суду.

Адмінпозов звільненого Ігоря Степури до обласної ради про скасування рішення про його звільнення суд задовільнив. Рішення від 17 вересня про дострокове припинення повноважень визнав протиправним та скасував. За час вимушеного прогулу стягнуто з обласної ради на користь Степури 125 тисяч гривень – по 13 лютого 2020 року. Але цього рішення суду виявилося недостатньо, бо посада виборна. Тоді голова облради відхилив вимогу Ігоря Степури підписати розпорядження про його поновлення на посаді, та з’ясувалося, що не може ухвалювати такі рішення одноосібно.

Стихійний мітинг "свободівців" та їхніх прихильників з плакатами та гучномовцями тривав просто біля президії обласної ради. Але, окрім зриву сесії, до ухвалення інших рішень не призвів. До того, ж під час голосування про поновлення на посаді існував очевидний, "братський" конфлікт інтересів, про який Ігор (згаданий вище колишній перший заступник голови облради) і Руслан (керівник фракції "Свободи") Степури не заявили. У засіданні тоді вирішили зробити перерву. Про це свідчить і рішення депутатів під час засідання регламентної комісії.

Цього разу, 12 березня, через поліцейський кордон не вдалося пронести нічого, що завадило б проведенню сесії. Депутати облради навіть встигли проголосувати декілька питань, як з’ясувалося, що до зали не пускають братів Степур. На першому поверсі відбулася сутичка, депутати не вигадали нічого краще, як зламати двері, щоб пройти далі. Як пояснив Руслан Степура, поліція змушувала його зняти куртку, де він міг ховати, приміром, гучномовець, а він відмовився, бо для нього немає поняття "заборонених" речей. Втім, недопуск депутата обласної ради на сесію є порушенням. Інша справа – чим це мотивується.

Врешті Руслану Степурі вдалося вийти до трибуни облради та навіть виступити з приводу медичної реформи, а не поновлення брата на посаді. Щоправда це тривало недовго. "Якщо сьогодні не пускають нас – завтра не пустять вас і ваших виборців обмежать. Не пояснючи нічого, обмежують доступ мене до пленарного засідання. Я вірив у 2014 році, що голова захищатиме кожного депутата, який знаходиться у цій залі, але вийшло не так", – повідомив Руслан Степура своє бачення вибивання дверей. У свою чергу, очільник депкорпусу Олександр Чорноіваненко сказав, що "ніякого впливу на Нацгвардію не має" і всі, хто хотів пройти на сесію, пройшов. Згодом офіційно заявив, щоб прокуратура з’ясувала, чи дійсно він втручався у дії Нацгвардії.

Проте до поновлення на посаді Ігоря Степури таки повернулись. Проект рішення підготували відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження про невиконання рішення суду. За поновлення Ігоря Степури проголосували лише 9 депутатів. Решта – утримались. Таким чином, місце першого заступника голови облради лишилося вільним.

Вийшовши вже вкотре за засідання на трибуну, Руслан Степура порівняв порядки в облраді "з Януковичем" та заявив, що "свободівці" цього разу їхали сесію розблокувати, а їх навіть не захотіли вислухати, до того ж вони теж хочуть займати "державницьку позицію". Та знову вимагав у голови, представника "Батьківщини", якому оголосив словесну "війну",  видати розпорядження про поновлення старшого брата на посаді.

Взяв слово і Ігор Степура. Голові регламентної комісії він заявив, щоб звертався до суду, бо не вважає порушенням голосування одного з братів за поновлення іншого на посаді. Аби закріпити скандальний ефект, зазначив, що якби "я був головою обласної ради, то розбірався б і втрутився в ситуацію на першому поверсі".

Нинішнє сесія минула зі значно меншим "градусом": вдалося ухвалити зміни до бюджету та низку звернень до уряду. А от вибиті двері та "мітинг" на минулому засіданні, чергові "потуги" поновитись на посаді, а потім і "відбілювання"  власних дій свідчать, що обласні "свободівці" поки не знають, чим привернути до себе увагу та випробовують різні варіанти "загравання" з жителями області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme