Місто вибило 10 тисяч гривень за вирубані біля кропивницького Дендропарку дерева

Торік Держекоінспекція висунула претензію ПП "Сервіс-Кіровоград" стосовно сплати збитків за незаконну вирубку 17 дерев на вулиці Академіка Тамма, 4, неподалік Дендропарку
 

Місто вибило 10 тисяч гривень за вирубан…

Але підприємство цю претензію відхилило, тож інспектори подали позов до суду, розповів Depo.Кропивницький заступник начальника Держекоінспекції в області Юрій Сисак.

Вирубка дерев влітку минулого року викликала резонанс, бо разом з сухими деревами підприємство, що звело торгівельний комплекс, "валило" і здорові дерева, не маючи на те дозволу. 

Після отримання претензії від екоінспекції ПП "Сервіс-Кіровоград" направив заперечення, мотивуючи тим, що вони вже були притягнуті до адмінвідповідальності і за одне порушення двічі оштрафувати не можна. Втім, штраф у 850 грн за протоколом спецінспекції присудила адмінкомісія. 

Юристи Держекоінспекції наполягли, що адміністративне правопорушення і відшкодування збитків за шкоду природі – це дві різні справи, та звернулись до Господарського суду області.

На розгляд матеріали подали ще торік, але справа завершивлась 11 березня цього року. Початково ціна позову була 10230 грн. Суд задовольнив його, щоправда, зменшивши суму позову на 250 грн. Тож ПП "Сервіс Кіровоград" має сплатити 9980 грн, говорить Юрій Сисак.

З 11 до 31 березня суд надавав термін, у який можна було оскаржити позов. Якщо по першій ухвалі суду підприємство не сплатить ці кошти, гроші стягнуть через виконавчу службу.

Завдяки комісійному обстеженню виявили вирубку дерев, що "заважали" магазинам. Першою на сполох тоді забила голова ГО "Озеленення Кропивницький" Надія Паливода і повідомила про це містян у соцмережах. "Коли комісійно обстежували, своєчасно зреагували. Стовбури дерев були там і їх ще не встигли вивезти. Коли прийшли на ділянку, порівняли з даними в акті обстеження, візуально було видно сухе дерево чи живе. Таким чином зробили висновок, що спиляли без дозволу 17 здорових дерев. За ними зробили розрахунок та пред’явили цю шкоду", - розповідає заступник керівника Держекоінспекції області.

За кожне зрубане дерево шкоди вийшло близько 590 грн. Ці збитки за знищені багаторічні дерева розраховують на основі Постанови Кабміну. Натомість по лісових ресурсах кожен рік існує індексація суми шкоди за спиляну деревину. За словами Юрія Сисака, якби такі ж зміни внесли до Постанови і стосовно насаджень, спиляних у населених пунктах, сума штрафів була б у десятки разів вищою.

99% таких судів з приводу незаконної вирубки дерев Держекоінспекція виграє. Хоч буває, що відповідачі подають касаційний позов. Все залежить від якості складених матеріалів, тоді юристам простіше у суді захищати інтереси держави, у яких виступає інспекція. Кошти зі штрафів ідуть не на рахунок інспекції, а на рахунок держави - спеціальний фонд охорони навколишнього природного середовища. 50% іде в держбюджет, 30% - в місцевий та 20% - в обласний. Десять тисяч, що сплатять за незаконну порубку дерев, можуть потім використати на природоохоронні заходи - як ремонт очисних споруд, висадка зелених насаджень та інші.

Юрій Сисак також додав, що в місті не проведена інвентаризація зелених насаджень. Номінально балансоутримувачем усіх насаджень у Кропивницькому є КП "Благоустрій". Але фактично стан кожного дерева не оцінили під час інвентаризації. Така ситуація не лише в обласному центрі. Для того, щоб облікувати ці дерева, необхідна значна сума.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme